Marzenie o pięknie wyrzeźbionym brzuchu to dopiero pierwszy krok do jego urzeczywistnienia się. Często niewiedza i brak umiejętności sprawiają, że wszelkie wysiłki idą na marne.

cwiczenia-na-brzuszki

Ćwiczenie tylko mięśni brzucha

Człowiek posiada setki mięśni, które wzajemnie na siebie oddziałują i współpracują. Są jedynie umownie podzielone na różne części ciała, lecz tak naprawdę nie ma żadnych wyraźnych granic pomiędzy nimi. Dlatego piękny brzuch nie zależy wyłącznie od ćwiczeń brzucha. Można robić setki brzuszków, a żaden efekt nie będzie widoczny, ponadto kręgosłup odczuje to bardzo dotkliwie.

Kluczem jest wykonywanie ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz ćwiczeń równomiernie rozwijających wszystkie mięśnie brzucha, zarówno położone tuż pod skórą jak i ich głębokie sploty.

Ćwiczenia ogólnorozwojowe angażują wszystkie grupy mięśni, również mięśnie pleców i klatki piersiowej, dzięki czemu trening jest skuteczniejszy, a efekty lepiej widoczne.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Tai Chi - pokojowa sztuka walki

Nieprawidłowy oddech

W czasie ćwiczeń bardzo istotny jest prawidłowy oddech. To przecież dzięki nasyceniu mięśni tlenem jest możliwy ich rozwój i dobre funkcjonowanie. Tlen jest odpowiedzialny za odpowiedni odpoczynek mięśnia, jeśli jest go mało, to pojawia się ból. Taktyka, jaką zaleca się stosować w czasie ćwiczeń mięśni brzucha, to wdech przy rozkurczu i głęboki wydech przy skurczu mięśnia.

Zła dieta

Ten problem dotyczy nie tylko osób starających się o pięknie zarysowane mięśnie brzucha.
Prawidłowe efekty przynoszą tylko dieta na wespół z ćwiczeniami. Co z tego, że katujemy się brzuszkami, jeśli po chwili sięgamy po słodką przekąskę. Bardzo istotna jest dyscyplina i przygotowanie sycącej, zdrowej diety oraz gotowych posiłków, by były już dostępne po skończeniu treningu. W przeciwnym razie chętniej po wysiłku zjada się coś na szybko, najczęściej niezdrowego i tuczącego. Całe poświęcenie idzie na marne. Warto zaopatrzyć się w jedzenie zawierające białko i węglowodany złożone, które dłużej hamują uczucie głodu i zmniejszają apetyt na niezdrowe przekąski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.