Dziś do testu zakupiłam chleb z musli firmy Mestemacher. Jest to pełnoziarnisty chleb żytni, posiada wysoką zawartość błonnika oraz nie zawiera substancji konserwujących – chleb jest pasteryzowany. A oto jak wygląda:   chleb-z-musli

chleb-z-musli

Wartość odżywcza chleba

chleb

chleb-z-musli

W jednej kromce chleba znajduje się aż prawie 8 gram błonnika i prawie 4 gramy białka. Jest to dość dobrej jakości chleb, ponieważ jest pełnoziarnisty, a produkty pełnoziarniste zmniejszają ryzyko zachorowania na cukrzycę, otyłość, choroby serca oraz raka.

Wszystkie produkty pełnoziarniste są najlepszym źródłem błonnika, zawierają także przeciwutleniacze. Ale to nie koniec tych wspaniałych cech, pieczywo pełnoziarniste także działa przeciwnowotworowo a także zmniejsza poziom cholesterolu, zmniejsza tym samym ryzyko powstania skrzepów we krwi co może okazać się śmiertelne dla osób w starszym wieku.

Pieczywo pełnoziarniste zawiera także następujące minerały:

  • magnez
  • cynk
  • selen

A tak wyglądają kromki chleba po rozpakowaniu:

chleb-z-musli

chleb-z-musli

 

chleb

chleb z musli

W opakowaniu znajduje się 7 kromek chleba, sam chleb jest bardzo ciężki, czuć wagę zdrowej porcji pieczywa pełnoziarnistego :) Kromki chleba są kruchliwe i łatwo robią się okruszki ale to może dobrze bo akurat wychodzi tutaj brak jakiejkolwiek chemicznej spoiny która trzymałaby kromkę w całości. Chleb firmy Mastemacher mogę z ręką na sercu polecić, chleb jest dobrej jakości i składa się z samych naturalnych nieprzetworzonych produktów pełnoziarnistych.

Cena chleba to około 6 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.