Chleb żytni – kalorie. Piekarnie i supermarkety oferują ogromne ilości różnego rodzaju pieczywa. Większość ludzi wybiera najprostszy chleb i bułki, ale ci bardziej świadomi chcą sięgać po produkty wyłącznie najzdrowsze.

Czy chleb żytni jest zdrowszy od pszennego?

Wybierając codziennie nowy chleb warto na chwilę zatrzymać się i rozważyć, który chleb jest bardziej korzystny dla zdrowia – żytni czy pszenny? Wielu dietetyków, a także osób spożywających na co dzień pieczywo, twierdzi, że chleb żytni jest lepszy od pszennego, a najlepszym rozwiązaniem ze wszystkich jest wybór chleba żytniego razowego. Okazuje się, że to wybór dobry przede wszystkim dla osób zmagających się z brzydką cerą. Pryszcze są wynikiem między innymi zjadania potraw o wysokim indeksie glikemicznym.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Ile kalorii ma nektarynka? SPRAWDŹ!

Chleb pszenny ma wysoki indeks poza tym dostarcza do organizmu wielu toksyn. Dlatego zjadanie tego chleba powoduje wysyp wyprysków. Natomiast zauważono, że chleb żytni w znacznie mniejszym stopniu powoduje takie problemy skórne. Chleb żytni także w mniejszym stopniu powoduje zaparcia i problemy jelitowe. Natomiast według spożywających chleby żytnie osób, najlepszy, najlepiej strawny i nie powodujący skutków ubocznych jest chleb żytni razowy.

Chleb żytni – kalorie

Chleb żytni nie jest bardziej kaloryczny od chleba pszennego, zatem jest doskonałym zamiennikiem dla tradycyjnego pieczywa. Kromka chleba żytniego razowego to 75 kalorii. Znacznie mniej kalorii ma żytni chleb chrupki, ponieważ jedna kromka to zaledwie 25 kalorii. Okazuje się również, że chleb żytni, w przeciwieństwie do tradycyjnego białego bochenka chleba, jest sprzymierzeńcem w odchudzaniu. Nie tylko oszczędza jelita i skórę, ale również pomaga zachować uczucie sytości na dłużej.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Ile kalorii ma makrela wędzona?

Badania wykazały, że osoby zjadające chleb z żyta każdego ranka zamiast chleba pszennego schudły. Związane jest to z tym, że żyto w lepszy sposób wiąże wodę w żołądku, co jest odpowiedzialne za owe uczucie sytości. Badania wykonane na myszach karmionych żytem wykazały, że ich odchody były większej objętości a zwierzęta częściej się wypróżniały.

PODZIEL SIĘ
(2głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.