Chokery pochodzą z lat dziewięćdziesiątych i tego roku wróciły na rynek mody. Mogą być metalowe, aksamitne lub koronkowe. Na rynku pojawia się coraz więcej najróżniejszych wersji Chokera, mogą to być rzemyki czy nawet minimalistyczne paski które ozdobią nie jeden dekolt tego lata. Chokery świetnie wyglądają gdy założysz bluzkę bez ramion ze spodniami mom jeans…

Chokery wracają do gry!

Definicja słowa choker – Jest to dość ciasno noszony na szyi pasek wykonywany z różnych materiałów z dodatkiem kamieni ozdobnych lub bez. Przypomina on obrożę i znajdziecie go w sklepach w kategoriach łańcuszki i naszyjniki.

Choker był noszony przez takie gwiazdy jak Naomi Campbell czy Alicia Silversotne. Tego rodzaju biżuteria pojawiła się około 2010 roku ale wtedy nie zawładnęła sercami kobiet aby wrócić ponownie w 2016 roku i najprawdopodobniej zostać na dłużej na rynku mody. Wtedy, w 2010 roku chokery zostały zepchnięte na bok przez naszyjniki w rozmiarze XL.

chokery

Historia Chokerów sięga 1798 roku kiedy prawo do ich noszenia miały jedynie bogate i dobrze urodzone damy. Ewoluując, choker stał się dodatkiem noszonym przez wszystkie sfery aż trafił do handlu a później na „ulicę” w 19 wieku.

Rynek mody amerykańskiej i tamtejsze gwiazdy show biznesu takie jak Kim Kardashian, Kendall Jenner, Hailey Baldwin i Gigi Hadid noszą je w różnych stylach, jako skórzane rzemyki czy jedwabne lub metalowe ozdobione paski.

choker

PODZIEL SIĘ
(3głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.