Czy wiesz, że muzyka, której słuchasz może wiele o Tobie powiedzieć? Naukowcy odkryli, że na podstawie słuchanych przez człowieka utworów i gatunków muzycznych, można odkryć jego osobowość i dowiedzieć się wiele o jego poglądach i odczuciach. Bardzo często zdarza się też, że ludzie słuchający danego gatunku muzycznego są mylnie przez nas oceniani. Dowiedz się największych ciekawostek o słuchaczach różnych rodzajów muzycznych.

gust-muzyczny

Fani muzyki klasycznej

Są spokojni, opanowani i często skryci, ale są świadomi swych atutów. Uważani są również za osoby nadzwyczaj inteligentne, mądre i z łatwością przyswajające wiedzę.

Słuchacze popu

Cechują się wysoką samooceną, są szczerzy, nie mają trudności w wyrażaniu swoich emocji, jednak nie lubią przebywać w towarzystwie. Mogą charakteryzować się skomplikowanym, nie zrozumianym dla każdego sposobem życia i prostotą.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jak prosić o podwyżkę? Czas najwyższy, abyś ją otrzymała!

Fani rapu i hip-hop

Mimo często mylnych opinii o ich wulgarności, są bardzo wrażliwi i skryci. Lubią towarzystwo innych osób, są kontaktowi, lubią nawiązywać nowe znajomości.

Rastamani

Słuchający reggae to osoby, które nie lubią ciężkiej pracy fizycznej, są otwarci na ludzi, kontaktowi, cechuje ich spokojna osobowość i „lekka dusza”.

Osoby słuchające indie rocka

Często są skryte i nie lubią nawiązywać nowych znajomości. Wyróżnia ich niska samoocena i brak wiary w swoje możliwości. Są typami marzycieli, romantyków. Kreatywność i ekstrawagancja to również cechy przypisywana często słuchaczom indie.

Słuchacz metalu i rocka

Przez swój wygląd i ostre, ciężkie brzmienie muzyki, może być odbierany wulgarnie i negatywnie. Jednak w rzeczywistości osoby słuchające mocnej muzyki są łagodne, z ciekawą wyobraźnią i z wieloma kreatywnymi pomysłami. Badania wykazują, że większość słuchaczy metalu/ hard rocka jest bardziej nieśmiałych i skrytych niż miłośnicy innego gatunku.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jak nauczyć się hygge i wychować najszczęśliwszych ludzi na świecie? Duński przepis na szczęście

Fani muzyki dance, disco-polo, soul

Są osobami energicznymi, lubiącymi dobrą zabawę i towarzystwo innych osób. Z łatwością przychodzi im nawiązywanie kontaktów. Cechują się pozytywnym nastawieniem do życia i często lekkomyślnością w podejmowaniu decyzji.

Miłośnicy bluesa i jazzu

Charakteryzują się łagodnym, spokojnym charakterem. Dostrzegają swoje wartości i są pozytywnie nastawieni do swojej osoby. Lubią towarzystwo i dobrą, klimatyczną zabawę.

PODZIEL SIĘ
(5głosów, średnia: 4,40 z 5)
Loading...
Emilia Maria
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! Telefon: +48604567566, e-mail: emka@op.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.