Baby shower jest amerykańskim przyjęciem zorganizowanym na cześć dziecka, które w niedługim czasie ma pojawić się na świecie. Ostatnio coraz bardziej popularne przedsięwzięcie w Polsce. Takie przyjęcie organizuje się zazwyczaj w ostatnim miesiącu ciąży. Jak przebiega takie spotkanie i jakie zasady obowiązują na nim?

Baby Shower Ideas

Co musisz wiedzieć o Baby shower?

Określenie „baby shower” w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego (baby-dziecko, shower- prysznic) oznacza oblewanie, obsypywanie kobiety w ciąży prezentami przeznaczonymi dla jej nienarodzonego jeszcze malucha. Określenie to nie odnosi się tylko do prezentów materialnych, ale także do okazywania szacunku, miłości, serdeczności przyszłej mamusi. Baby shower mogą mieć różny charakter, mogą odbywać się podczas skromnej kawy i ciastka w towarzystwie najbliższej rodziny lub przyjaciół. Zdarzają się także huczne imprezy, na które zapraszane są osoby, nawet te z grupy dalszych znajomych, widywanych nadzwyczaj rzadko.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Groźny dla zdrowia elektrosmog

Kto organizuje Baby Shower?

Wbrew pozorom przyjęcie to nie jest organizowane przez samą przyszłą matkę, czy przyszłych obojga rodziców, a przez najbliższe osoby np. przyjaciółkę, czy matkę, która angażuje w całe przedsięwzięcie resztę znajomych. Do gości zaproszonych na imprezę, rozsyła się zaproszenia, a także często listę prezentów, które powinni zakupić. Najczęściej kupowane są rzeczy charakterystyczne dla wyprawki dla dziecka na przykład ubranka dla maluszka, smoczki, nosidełka, zabawki.

Jak odbywa się przyjęcie?

Na imprezie tego typu oprócz obecności smakołyków w postaci ciast, ciasteczek, małych, zdrowych przekąsek, również odbywają się różnorodne zabawy. Wystrój przyjęcia to baloniki, dekoracje w formie misiów, maskotek, laleczek. Bardzo często zdarza się, że w tle zostaje puszczana muzyka dla dzieci w postaci kołysanek. Zadaniem osoby organizującej jest również przygotowanie różnych gier i zabaw, które związane są z przyszłymi narodzinami dzieciątka takich jak : wymyślanie imienia dla przyszłego dziecka, tworzenie biżuterii z koralików dla przyszłej mamy, która ma przynieść jej szczęście. Każdy z gości w tym celu przynosi zakupione przez siebie koraliki. Często goście dekorują brzuszek mamy ciężarnej i robią sobie pamiątkowe zdjęcia. Starsze kobiety, mamy, ciocie, babcie, udzielają kobiecie błogosławionej porad dotyczących wychowania dziecka, właściwej pielęgnacji, karmienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.