Częste bóle głowy zazwyczaj pojawiają się w nieodpowiednich momentach kiedy potrzebujesz się skupić a one Ci to uniemożliwiają. Aby wystosować odpowiednią broń przeciw bólom głowy musisz dobrze poznać ich rodzaje. Tylko wtedy będziesz w stanie podjąć odpowiednie działania na walkę z bólem głowy. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz w stanie zwalczyć nawet codzienne bóle głowy!

1. Klasterowy ból głowy

Jest bardzo to bolesny ból który przez wielu nazywany jest bólem samobójczym, jeśli będziesz mieć „przyjemność” go kiedyś doświadczyć – zrozumiesz… Ten rodzaj bólu głowy zazwyczaj atakuje jedną stronę głowy. Często podczas klasterowego bólu głowy zachodzi łzawienie z oczu i zaczerwienienie się ich. Lekarze najczęściej podają jako przyczynę, spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Jak walczyć z bólem klasterowym? stosując tryptany lub poprzez wdychanie czystego tlenu.

2. Migrena

Najczęściej opisywana jako pulsujący ból głowy, gdy dopadnie Cię migrena, oczy stają się wrażliwe na światło, doskwiera brak apetytu, nudności a czasem nawet bóle brzucha. Bóle migrenowe potrafią utrzymać się nawet prze 2-3 dni. Aby złagodzić bóle migrenowe warto zasięgnąć po tabletki przeciwbólowe, ból najprawdopodobniej jednak całkowicie nie ustąpi i konieczna może być wizyta u lekarza. Jeśli masz częste bóle migrenowe to znak, że coś jest na rzeczy i należy zgłosić się do lekarza rodzinnego po skierowanie do specjalisty. Nie warto się męczyć, nawracające bóle migrenowe wyniszczają i nie da się normalnie żyć!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Naturalne sposoby na poprawę nastroju

3. Napięciowy ból głowy

bol-glowy

Jest to z pewnością najczęściej występujący ból głowy spośród wszystkich. Napięciowe bóle głowy spowodowane są zwykle dużym stresem, ból napięciowy może objawiać się na koniec dnia po ciężkich wojażach, czy to był egzamin, nieudana randka czy stresujące spotkanie. Jest to rodzaj bólu ciągłego, nie pulsuje i czuć jego obecność dookoła głowy, szczególnie na skroniach.

Na szczęście w tym przypadku pomóc zwykła tabletka przeciwbólowa!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Szybkie sposoby na przeziębienie

4. Kofeinowy ból głowy

Jeśli nagle zrezygnujesz z kawy i odstawisz ją natychmiast, może spowodować to ból zwany kofeinowym bólem głowy. Picie kawy 3 lub 4 razy dziennie o systematycznych porach i niedostarczenie którejś z kaw może także wywołać ten ból głowy. Zapewne pomoże szybkie wciągnięcie kawy ale czy to jest rozwiązanie na dłuższą metę? Kofeinowy ból głowy to często oznaka uzależnienia organizmu od codziennych dawek kawy do których przyzwyczaiłaś swój organizm. Sprawdź skutki uboczne picia kawy już teraz! Może warto zastanowić się nad zejściem do 1 lub 2 kaw dziennie, nie więcej? a może całkowicie ją odstawić?

5. Menstruacyjne bóle głowy

Jeśli ten ból głowy objawia się na około 3 dni przed miesiączką i 2 dni po niej, to niemal ze 100% pewnością masz do czynienia z bólem menstruacyjnym głowy. Aby uśmierzyć nieco ból, zażyj magnez musujący + tabletka przeciwbólowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.