Nie ma nic lepszego niż poranny zapach świeżej kawy. Ten zapach, jak i smak towarzyszy nam w ciągu dnia. Niektórzy lubią ją mocną , inni słabszą. Jedni piją ją z mlekiem i cukrem, inni „czystą”. Ale czy na pewno wiemy wszystko na temat kawy? Kawa pobudza i pomaga nam się skoncentrować, ale ma też skutki uboczne. Jedna filiżanka kawy nie zaszkodzi, ale większa jej ilość może negatywnie wpływać na nasze ciało.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Ile kalorii ma popcorn + jak zrobić popcorn domowym sposobem!

1.Uzależnienie

Wierzysz, czy nie, kawa może uzależniać. Możesz być uzależniona od kawy niekoniecznie pijąc 20 filiżanek dziennie. Jeśli nie możesz wytrzymać jednego dnia bez kawy, to już początek uzależnienia. Ludzie, którzy są bardzo uzależnieni szybko się denerwują, pocą, trzęsą im się ręce.

2.Bezsenność

Zbyt duża ilość kawy wpływa na twój sen, zwłaszcza jeśli pijesz ją wieczorem. Możesz mieć problemy z zaśnięciem. Niektórzy twierdzą, że kawa nie ma na nich żadnego wpływu, ale to jeszcze gorsza wiadomość. Oznacza to, że organizm przyzwyczaił się już do dużej ilości kawy i się przed nią broni. Kofeina sprawia, że jesteś pobudzona. Za dużo kofeiny powoduje bezsenność, niepokój lub zły sen.

1
2
3
PODZIEL SIĘ
(25głosów, średnia: 4,48 z 5)
Loading...
Alicja P.
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl

6 KOMENTARZE

    • Piłem to gowno namiętnie od kilku lat powiem tyle chcecie żyć zdrowo nawet tego nie dotykaj cie to gorsze od narkotyków i alkoholu bo te dwa substytuty przynajmniej zabijają szybko i w widoczny sposób. Kawa robi to powoli praktycznie niezauwazalnie.przestrzegam

  1. Ja akurat uwielbiam kawę ale piję jedną dziennie i do tego małą. O wiele zdrowsza jest YerbaMate ale dobrze jest posmakować niekiedy i dobrej herbaty i smacznego Kakao :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.