Motywacja odgrywa ogromne znaczenie w wielu dziedzinach naszego życia. Jedną z nich jest aktywność fizyczna. Trudno wyobrazić sobie codzienne treningi i wykonywanie całego zestawu ćwiczeń, bez motywacji utrzymanej na wysokim poziomie. Czym ona jest? Jak ją zdobyć i zatrzymać na dłużej?

O motywacji słów kilka…

Motywacja to tak naprawdę nasz wewnętrzny „motor”, który napędza nas do działania. Psychologowie definiują ją, jako gotowość do podjęcia działań, które w jakimś stopniu są dla nas bardzo istotne.

motywacja-do-cwiczen

Dzięki niej możemy osiągać zamierzone cele i pokonywać trudności. To właśnie ona sprawia, że robimy coś z prawdziwą pasją i angażujemy się w to w stu procentach, dodaje nam sił i energii.

Najczęstsze problemy z motywacją, z którymi się borykamy to przede wszystkim jej krótkotrwałość, określana potocznie „słomianym zapałem”; fragmentaryczność, czyli sytuacja, w której udaje nam się wykonać jedynie część zamierzonych czynności oraz najważniejszy i najbardziej popularny problem, czyli trudność związana z rozpoczęciem jakiegoś działania, pomimo wcześniejszych zamierzeń.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Najlepsze motywatory do ćwiczeń

Dotyczy ona sytuacji, w których obiecujemy sobie, że rozpoczniemy przygotowania do jakieś czynności dużo wcześniej przez wyznaczonym terminem, a w rezultacie czekamy z działaniem, aż do ostatniej chwili, wykonując pracę w wielkim pośpiechu.

Każdy z nas ma problemy z budowaniem skutecznej motywacji, a przede wszystkim z zatrzymaniem jej na wysokim poziomie przez dłuższy czas.

Jednak warto zadać sobie nieco trudu i zaangażować się w proces budowania motywacji, gdyż tylko ona jest w stanie zapewnić nam realizację wyznaczonych celów, prowadząc nas tym samym do osiągnięcia pożądanego sukcesu.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Silna motywacja do treningów

Zmotywowani do ćwiczeń

Szczególnie duże znaczenie motywacji można zauważyć w sporcie. Rozpoczęcie bez niej jakiejkolwiek aktywności fizycznej wydaje się być wręcz niemożliwe.

Aby wytworzyć skuteczną motywację do podjęcia ćwiczeń należy przede wszystkim uświadomić sobie, jak wiele korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia wynika z regularnej aktywności fizycznej.

Musimy zrozumieć także zrozumieć, że to my jesteśmy odpowiedzialni za stan naszego zdrowia i tylko od nas zależy czy podejmiemy wysiłek, aby o nie zadbać.

Ponadto musimy także poznać cechy naszej wewnętrznej motywacji i starać się ją wspierać poprzez cały szereg odpowiednich narzędzi motywacyjnych.

PODZIEL SIĘ
(3głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.