Ćwiczenia w głównej mierze kojarzą się z dbaniem o swoje zdrowie. Warto jednak zastanowić się nad tym czy jest to jedynie sposób na dbanie o swoje zdrowie czy może coś więcej?

dbanie-o-zdrowie

Dbanie o formę

Wszelkie rodzaju ćwiczenia przyczyniają się oczywiście do ogólnej poprawy naszej kondycji i samopoczucia. Nawet te najlżejsze ćwiczenia pozwolą poczuć się znacznie lepiej i bezpośrednio przekładają się na stan naszego zdrowia. Korzyści zdrowotne są również najbardziej odczuwalne.

Już po kilku dniach ćwiczeń można poczuć zdecydowaną poprawę naszego ogólnego samopoczucia. Te fakty powinny posłużyć już jako wystarczająca motywacja do ćwiczeń. Niektórym osobom to jednak nie wystarcza. Tutaj z pomocą przychodzą inne korzyści wynikające z ćwiczenia.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Złe nawyki szkodzą motywacji

Psychika

Jest to jeden z elementów, którego nie widać a na który ćwiczenia mają ogromny wpływ. Po pierwsze podczas gdy zmienia się nasza sylwetka w pożądanym kierunku zaczynamy czuć się atrakcyjniejsi a co za tym idzie rośnie również nasza pewność siebie.  To jednak nie wszystko stoi za tym również fakt, że podwyższa się nasza samoocena i ogólne samopoczucie.

To z kolei wpływa na ogólną akceptację siebie i znaczną poprawę w kontaktach z innymi ludźmi. Efekty wywoływane w psychice przez ćwiczenia są więc ogromne i dla wielu osób zrzucenie kilogramów i osiągnięcie wymarzonej sylwetki może być po prostu całkowitą zmianą ich życia.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Gdy nauka sprawia trudność...

Większa radość z życia

Oprócz wspomnianych już wcześniej korzyści, ćwiczenia powodują również wydzielanie się w organizmie endorfin. Te tak zwane hormony szczęścia znacznie zwiększają nasze zadowolenie z życia. Mogą więc bardzo mocno przełożyć się na nasz ogólny stan psychiczny i bardzo mocno przyczynić się do zwiększenia naszego zadowolenia z życia.

Podsumowanie

Wszystkie wyżej wymienione korzyści powinny więc dla każdego być doskonałą motywacją do ćwiczeń. Po przeczytaniu tego artykułu nikt nawet nie powinien zastanawiać się czy w ogóle warto ćwiczyć ponieważ odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Nikt nie powinien mieć więc wątpliwości co do korzyści wynikających z ćwiczenia.

PODZIEL SIĘ
(3głosów, średnia: 4,67 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.