Domowa maseczka z ogórka jest diabelsko łatwa do przygotowania… Maseczki przygotowywane w domu to jeden z najlepszych sposobów na relaks po ciężkim dniu, a ich możliwość szybkiego przygotowania i wykorzystania dostępnych pod ręką składników powinny zachęcić każdego do ich wypróbowania.

Dzisiaj pokażemy domowe sposoby na przygotowanie maseczki z ogórka.

Zalety maseczki z ogórka

To warzywo ma wiele zalet, nie tylko wtedy, gdy jest przyjmowane przez organizm w postaci pożywienia. Ogórki zawierają w sobie dużo witamin – przede wszystkim A, B, C i E – oraz kwasy organiczne i sole mineralne. W ich składzie występuje także wiele korzystnych pierwiastków, w tym potas, wapń, magnez i fosfor.

Takie połączenie ma niezwykle dobroczynne działanie także dla naszej skóry. Dlaczego? Ze względu na identyczny ze skórą człowieka odczyn PH.

Maseczki przygotowane z ogórka korzystnie wpływają na wygląd i kondycję cery. Ciekawie na tle zdrowotnych właściwości wypada także woda z ogórka, której nie może zabraknąć w Twojej codziennej diecie!

domowa-maseczka-zogorka
Domowa maseczka z ogórka

Ogórek od wielu lat wykorzystywany jest w przemyśle kosmetycznym. Z powodzeniem stosuje się go jako składnik wielu kremów i toników, a grono jego wielbicielek stale rośnie. Jeśli stawiasz na naturalne rozwiązania, na pewno także tobie przypadnie do gustu.

Zawarte w ogórku substancje pomagają zwalczyć opuchliznę pod oczami i skutecznie niwelują cienie, które często pojawiają się po nieprzespanej nocy, a maseczka z ogórka nałożona na całą twarz pomaga uporać się z problemem nadmiernego wydzielania się sebum.

Dzięki systematycznemu jej stosowaniu można na stałe zmniejszyć przetłuszczanie się cery.

Maseczka z ogórka – dla kogo?

Ogórkowe maseczki są szczególnie polecane osobom z cerą tłustą lub mieszaną, trądzikową i skłonnością do wyprysków. Sok z ogórka ma działanie ściągające i oczyszczające, doskonale łagodzi podrażnienia, a przy tym wspaniale nawilża.

Sprawdzi się także u osób z przebarwieniami i piegami, gdyż rozjaśnia i wybiela skórę.
Przygotowanie domowej maseczki z ogórka

Rozjaśniająca maseczka na twarz

Wykonanie maseczki z ogórka jest banalnie proste. Umyj ogórka, obierz i pokrój – w plasterki lub kostki.

Całość zblenduj, aż do uzyskania jednolitej gładkiej masy. Odcedź nadmiar wody z warzywa i dodaj jedno surowe jajko. Wszystko wymieszaj.

Kiedy składniki się połączą, nałóż maseczkę na twarz (pamiętaj, by w przypadku tej maseczki omijać okolice oczu) i trzymaj około 30 minut, następnie dokładnie ją spłucz w ciepłej wodzie.

Tak przygotowana maseczka pomoże ci rozjaśnić przebarwienia na twarzy i nada zmęczonej, szarej skórze blasku. Maseczka z ogórka ma także właściwości ściągające, jednak nie ma to negatywnego wpływu na nawilżenie twarzy.

Nawilżająco-odświeżająca maseczka na twarz

ogorkowa-maseczka
Ogórkowa maseczka na twarz

Ogórka myjemy, obieramy i kroimy w drobną kosteczkę. Do pokrojonego warzywa dodajemy kilka liści świeżej mięty.

Całość blendujemy. Kiedy składniki się połączą, miseczkę przykrywamy i odstawiamy do lodówki na noc (lub co najmniej 2 godziny), by mogła się porządnie schłodzić.

Rano lub po upływie kilku godzin nakładamy papkę na wcześniej umytą skórę twarzy, szyi i dekoltu. Trzymamy około 15 minut i zmywamy pod bieżącą wodą. Już po pierwszym wypróbowaniu tej domowej maski z ogórka nasza skóra będzie napięta, nawilżona i odświeżona.

Ogórek na opuchnięte oczy i cienie pod oczami

Wystarczą dwa plastry obranego ogórka, nałożone bezpośrednio na powieki. Ta metoda rozjaśni skórę w okolicach oczu oraz zmniejszy obrzęki. Wykonywanie takiego kompresu z ogórka jest możliwe codziennie – by uzyskać efekt, wystarczy trzymać plastry na powiekach co najmniej 5 minut.

Maseczka z ogórka to maseczka jednorazowa!

Przy wykonywaniu jakichkolwiek maseczek, warto pamiętać o tym, by nie aplikować ich na skórę ponownie po uprzednim już użyciu.

W przypadku maseczek ogórkowych trzeba zwrócić na to szczególną uwagę, gdyż to warzywo bardzo szybko traci swoje właściwości. Zaleca się korzystanie tylko ze świeżych ogórków.

Nasiona znajdujące się w ogórku nie muszą być usuwane przed przystąpieniem do przygotowywania maseczki, w niczym nie zmienia to konsystencji ani efektów końcowych jej stosowania.

Mam nadzieję, że dzisiejsza maseczka z ogórka przysłuży się w służbie Twojej urodzie i dasz jej choć jedną szansę na wypróbowanie!

Warto przeczytać:

0 Udostępnień