Poznasz dziś fryzury odmładzające po 40 roku życia które warto stosować aby urwać sobie te kilka – kilkanaście lat. Czterdzieste urodziny to dla kobiety często trudny czas. Zauważasz, że pojawia się coraz więcej zmarszczek na twarzy, ale to nic… na szczęście wiele możesz zrobić, by zatrzymać proces starzenia się i wyglądać młodziej. Ważne by zrobić to umiejętnie. Kuczem do sukcesu będą odpowiednie fryzury dla 40-latki.

Ta sama fryzura w każdym wieku?

Wiele kobiet w wieku czterdziestu kilku lat wciąż czesze się tak, jakby miały dwadzieścia lat. Co gorsza wybierają fryzury ekstrawaganckie, na przykład fantazyjnie wycięte boki, lub włosy o intensywnych kolorach.

Takie fryzury najczęściej nie pasują do starszej kobiety a bardziej do nastolatki przechodzącej okres buntu. Spieszę z pomocą aby przedstawić Ci najciekawsze fryzury dla 40 latki

jakie-wlosy-po-40
Fryzury po 40-tce

Gdy tylko kobiety dostrzegają pierwsze siwe włosy, natychmiast nakładają na nie farbę. Tymczasem sztuką jest zauważyć, że w pewne rozwiązania nie pasują już do kobiet dojrzalszych. Siwe włosy umiejętnie wyeksponowane mogą być zaletą, nie wadą.

Gdy zaakceptujemy siebie i upływające lata, zobaczymy, że w nowym wydaniu wyglądamy znacznie atrakcyjniej, niż próbując na siłę zatrzymać młodość.

Nie wolno również wierzyć w to, że po czterdziestce nie warto już dbać o siebie i wchodzi się w okres, gdy nie trzeba nosić ładnej fryzury. To MIT! nigdy nie wolno zaniedbywać swojego wyglądu bez względu na wiek.

Długie czy krótkie włosy dla 40-latki?

Przede wszystkim warto pamiętać, że dla kobiet wieku średniego, zarezerwowane są włosy półdługie, włosy półkrótkie i krótkie. To one odejmują lat. Oczywiście warto pamiętać, że nie mogą być również zbyt krótkie, w końcu są atrybutem kobiecości.

Nie ma powodu odbierać jej sobie nosząc zbyt krótkie włosy. Bardzo ważne jest profesjonalne cięcie, ułożenie włosów. Gorszym rozwiązaniem dla kobiet w wieku czterdzieści plus są długie, ciężkie włosy. Obciążają one całą sylwetkę, zakrywają ramiona, szyję.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Najmodniejsza fryzura sezonu - LOB

Do kobiet dojrzałych nie pasują grube warkocze. Preferowany jest lekki, nieprzytłaczający wygląd. To czy danej kobiecie bardziej pasują długie lub krótkie włosy nie zawsze jest tylko kwestią wieku.

W wielu przypadkach krótkie włosy rzeczywiście odmładzają, bywa jednak całkiem odwrotnie. Dlatego przed obcięciem włosów dobrze jest wypróbować kilka fryzur, na przykład korzystając z profesjonalnego programu lub prosząc o poradę stylistę.

Kolor włosów a młody wygląd

Nie bez znaczenia jest również dobór odpowiedniego odcienia włosów. Dla dojrzalszych kobiet odradza się kolory ciemne i czarne – podkreślają one zmarszczki. Lepszym rozwiązaniem są włosy jaśniejsze, na przykład jasne brązy, blond, platyna, a nawet całkiem siwe.

fryzura-dla-40-latki
Fryzura dla 40-tki?

Ten ostatni kolor jest wręcz często wybierany nawet przez młodsze kobiety. Niezdecydowane kobiety powinny postawić na efekt ombre z ciemniejszymi i jaśniejszymi odcieniami. Dobrym rozwiązaniem jest również balejaż na przykład jeśli pojawiło się już sporo siwków.

Oto fryzury odmładzające po 40-tce

Przedstawię Wam teraz najciekawsze fryzury odmładzające dla kobiet po 40-tce. Często możecie dojść do wniosku, że „w tej fryzurze to na pewno nie będzie mi pasować” otóż nie! To, że przez lata nie zmieniałyście fryzury to nie znaczy, że warto ją zdyskwalifikować.

Naprawdę warto wypróbować większość fryzur „ma żywo”. Wtedy zyskacie 100% pewność czy fryzura pasuje czy jednak nie… Warto też dobrać fryzurę do kształtu twarzy, nie każda fryzura pasuje do okrągłej twarzy czy owalnej!

Długi bob i blunt bob

długi-bob-po-40
Długi bob po 40-tce

Dla pań, które nie są przekonane do włosów krótkich doskonałym wyborem jest fryzura długi bob. To nic innego jak nieco dłuższa wersja klasycznego boba. Sprawia, że kobieta ma możliwość zachować włosy, które jednak są wymodelowane, wycieniowane i odsłaniają kark, szyję oraz plecy, przez co odejmują lat.

Wariacje na temat klasycznego boba pozostają w modzie i w tym roku również będą rozpoznawalne. Blunt bob to włosy przycięte do równej linii, noszone na prosto lub lekko pofalowane.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Parabeny w kosmetykach - czym mam się bać??

To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które na co dzień chcą i powinny wyglądać bardziej elegancko na przykład ze względu na wykonywany zawód.

Pasuje do garsonki, damskiego garnituru i białej koszuli. Cięcie to zapewnia proste układanie włosów, przez co ułożenie fryzury nie zabiera rano zbyt wiele czasu.

Fryzury z grzywką na odmłodzenie twarzy

fryzura-z-grzywka-po-40
Fryzura odmładzająca po 40-tce

Za pomocą grzywki możemy wymodelować twarz, jak również ukryć jej niedoskonałości. Zmarszczki na czole pojawiają się najszybciej i dodają lat.

Rozwiązaniem jest umiejętnie przycięta grzywka. Kluczem jest grzywka gruba, gęsta, sięgająca wysoko, nawet do czubka głowy. W ten sposób twarz odmłodzą szczególnie kobiety, które mają owalną twarz lub wysokie czoło.

Kok dla kobiety po 40-tce?

Fryzura kok w różnej formie jest przeznaczona bardziej dla młodych kobiet lub wręcz nastolatek. Koki przypominające gniazdo na szczycie głowy zbyt mocno przytłaczają i postarzają.

fryzura-kok

Również klasyczny kok polecany na eleganckie okazje, z gładko przylegającymi do skóry głowy włosami nie nadaje się dla kobiety czterdziestoletniej, niestety eksponuje skutki upływającego czasu.

Efekt będzie nieco lepszy, jeśli wykonany zostanie elegancki makijaż, na przykład rozświetlający, ukrywający mankamenty. U większości kobiet jednak kok nie sprawdzi się jako odpowiednia fryzura.

A teraz zadbaj o jakość włosów!

Włosy w każdym wieku powinny być zadbane. Zniszczone, matowe i łamliwe włosy, nawet nastolatce odbierają wiele urody. Natomiast odżywione i błyszczące dodają jej każdej kobiecie. Dlatego warto zrezygnować z nadmiernego farbowania włosów i postawić na ich odbudowę.

Mocne włosy lepiej się układają i dodają wdzięku. Pamiętajmy, że powinny wyglądać naturalnie, nie należy przesadzać w żadną stronę. Nadmierne używanie preparatów odbudowujących i nabłyszczających tworzy efekt nienaturalnego połysku, a jednocześnie włosy wcale nie są prawdziwie zdrowe.

Takie kosmetyki mogą je tylko jeszcze mocniej zniszczyć. Mam nadzieję, że dzisiejsze fryzury odmładzające po 40 roku życia sprawdzą się u Ciebie i „urwiesz” sobie kilka lat, zyskując tym samym nowy look! A może polecasz jeszcze inne fryzury dla 40-latki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.