Grejpfrut – kalorie. Grejpfrut ma wiele właściwości, przy tym ceniony jest przez osoby odchudzające się. Nie jest jednak pozbawiony wad, szczególnie dla osób zażywających leki.

Właściwości grejpfruta

Owoc ten ma specyficzny gorzki smak, który nie każdemu przypada do gustu, szczególnie osobom przyzwyczajonym do słodkiego smaku innych popularnych cytrusów. Jednak zdecydowanie warto włączać go do swojej diety ze względu na zawartość potasu oraz likopenu. Oba te składniki są wyjątkowo dobroczynne dla układu krążenia, regulują ciśnienie, rytm serca, chronią przed jego zawałem. Stwierdzono, że owoce te mają wysoki wpływ na obniżanie poziomu cholesterolu.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Ile kalorii ma nektarynka? SPRAWDŹ!

Okazuje się jednak, że sok grejpfrutowy nie jest wskazany dla osób zażywających leki. Lista leków, które nie mogą być zapijane sokiem z tego owocu jest dość długa, dlatego zawsze trzeba konsultować to z lekarzem, a jeśli nie mamy pewności jakie będą skutki takiej mieszanki warto wstrzymać się z piciem soku. W przeciwnym razie sok może spotęgować działanie leków, co kończy się zatruciem, a nawet śmiercią.

Grejpfrut – kalorie

Grejpfruty dla osób zdrowych i będących na zdrowej diecie są wskazane z kilku powodów. Przede wszystkim znane są właściwości tego cytrusa w zakresie przyśpieszania metabolizmu i spalania tkanki tłuszczowej. Jest on również skuteczny w walce z nadmierną skórką pomarańczową. Wysokie właściwości odchudzające ma spożycie tylko nawet jednego grejpfruta dziennie. Szczególnie iż jest on niskokaloryczny. Owoc o skórce pomarańczowej ma 100 kalorii, a o skórce zielonej 70 kalorii.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Ile kalorii ma jabłko

Czyli w sam raz jako przekąska. Można również pić soki, ale wyłącznie świeżo wyciskane. Szklanka soku grejpfrutowego ma około 100 kalorii, a więc podobną ilość co jeden świeży owoc. Jednak z punktu widzenia osób na diecie najbardziej korzystne jest zjadanie całych owoców ze względu na zawartość błonnika, który pomaga w jeszcze większym stopniu regulować apetyt. Warto wykorzystywać tą korzyść, szczególnie jeśli nie spożywamy dzięki temu większej ilości kalorii.

PODZIEL SIĘ
(1głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Lily Black
Nie jestem seksuologiem, nie jestem nawet psychologiem. Ale jestem dobrym słuchaczem i wnikliwym obserwatorem. Mało mówię, dużo piszę - głównie o seksie. Lubię francuskie kino, literaturę erotyczną i kolor czarny. Kocham jeść, nie cierpię gotować. Telefon: 0048609909876, e-mail: Julka.D@gmail.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.