Ile kalorii ma zupa pomidorowa? Wielu z nas nie wyobraża sobie obiadu bez zupy pomidorowej. Nie tylko jest pyszna, ale również zdrowa, a przypisywane jej są nawet właściwości lecznicze.

Właściwości lecznicze pomidorów

Sekret właściwości leczniczych zupy pomidorowej tkwi w zawartości pomidorów. Niezależnie w jaki sposób są one przyrządzone, przynoszą podobne korzyści. Wszystko przez zawartość substancji o nazwie likopen. Jest to antyutleniacz powodujący zmniejszenie ryzyka występowania nowotworów, a także miażdżycy i chorób serca.

Pomidory ponadto zawierają dużą dawkę potasu, dzięki czemu dodatkowo dobroczynnie wpływają na ciśnienie krwi, zapobiegając takim zdarzeniom jak zawał serca, czy udar mózgu. Co ciekawe pomidorowa przyrządzana z koncentratu pomidorowego zawiera więcej likopenu niż świeże pomidory.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Ile kalorii ma herbata?

Pomidorowa powinna być zatem zalecana tym osobom, które zagrożone są chorobami cywilizacyjnymi, a także cierpią na zawroty głowy, kołatanie serca, mają wysoki cholesterol. Pomidory są zdrowe dla osób w średnim i starszym wieku jako sposób na zachowanie zdrowia.

Ile kalorii ma zupa pomidorowa?

Ile kuchni, tyle sposobów przyrządzenia pomidorowej. Zatem trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Zupa pomidorowa bez żadnych dodatków w najczystszej postaci, ze składników takich jak koncentrat pomidorowy, marchew, pietruszka, seler, ugotowane na udku kurczaka, to 100 kalorii w 250 ml. Zupa pomidorowa z ryżem lub makaronem to 160 kalorii w jednej porcji.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Kaszanka – kalorie

Dodatkowo zabielona śmietaną będzie miała znacznie wyższą kaloryczność, dlatego do zabielenia warto wykorzystywać odrobinę jogurtu naturalnego, o obniżonej zawartości tłuszczu. To na co należy uważać to zupy pomidorowe w proszku czyli tak zwana zupka chińska, zalewana wrzątkiem.

Porcja 500 g to 360 kalorii. Ponadto ze względu na zawartość białego makaronu ma bardzo wysoki indeks glikemiczny. W rezultacie taką zupą trudno się nasycić, a powoduje błyskawiczne odkładanie się tłuszczu. Najlepszym rozwiązaniem jest zupa pomidorowa ugotowana w domu.

PODZIEL SIĘ
(2głosów, średnia: 4,50 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.