PODZIEL SIĘ

Wiele kobiet popełnia błędy podczas doboru fryzury. Ważne jest aby fryzura pasowała do kształtu twarzy, a nawet pozytywnie wpływała na twój wygląd i zarywała niektóre niedoskonałości. Dowiedz się jak prawidłowo dopasować fryzurę do kształtu twarzy.

jak-dobrac-fryzure-do-ksztaltu-twarzy

Fryzura do twarzy owalnej

Tzn. wysokie czoło, wydłużony podbródek, lekko zaokrąglone policzki i łagodna linia włosów nad czołem, pasuje prawie każda fryzura. Kobieta posiadającą owalną twarz nie będzie miała problemów z doborem stylu fryzury, ponieważ w prawie każdym uczesaniu będzie wyglądała korzystnie. Warto unikać jednak fryzur, które zakrywają części twarzy oraz fryzur z przedziałkiem na środku głowy.

Twarz okrągła

Przypomina kształt koła. Najlepiej sprawdzą się fryzury, które optycznie zwężają twarz np. długie i półdługie fryzury z podwiniętymi końcami, łagodne fale, upięte włosy na czubku, fryzury, które na czubku głowy dodają objętości. W przypadku włosów uniesionych na czubku głowy warto nosić prostą lub ukośną grzywkę. Koniecznie unikaj fryzury, które zwiększają optycznie objętość twarzy np. klasyczny bob.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Zniszczone włosy – 5 powodów i 5 skutecznych rozwiązań!

Twarz kwadratowa

Charakteryzuje się szerokim czołem, kwadratową szczęką, wystającymi kośćmi policzkowymi i szeroką żuchwą. W tym przypadku zaleca się długie lub półdługie fryzury. Mogą być proste, lekko wycieniowane, z podwiniętymi końcami lub z delikatnymi falami. Kobieta posiadająca taką twarz musi unikać ciężkich grzywek, bujnych loków, fryzur z mocnym tapirem, krótkich, prostych fryzur, nie sięgających do żuchwy. Takie fryzury mogą znacznie poszerzyć twarz i dodatkowo wyostrzyć rysy.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Rozjaśnianie włosów cytryną najlepsze?

Osoba o twarzy trójkątnej

Posiadająca wąską szczękę, mała broda, uwydatnione kości policzkowe i szerokie czoło powinna zdecydować się na fryzury cieniowane, które skutecznie złagodzą ostre rysy twarzy. Sprawdzi się również klasyczny bob, włosy spięte do góry ze zwisającymi pasmami włosów oraz fryzury z krótkimi grzywkami. Kobieta z twarzą trójkątna nie powinna związywać włosów w kucyk, upinać włosów na czubku głowy oraz wybierać fryzur z całkowicie odkrytym czołem i fryzur bardzo krótkich.

(7głosów, średnia: 4,71 z 5)
Loading...
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! Telefon: +48604567566, e-mail: emka@op.pl


BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Komentarz

Imię *

Email *

Strona internetowa

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.