Dziś opowiemy jak dobrać kształt paznokci! Każda z nas z pewnością słyszała już nie raz, że zadbane dłonie i paznokcie to podstawa naszej reputacji. Dlaczego tak jest? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka trudna, wystarczy zastanowić się, jak zareagowalibyśmy na osobę z brudnymi paznokciami, z których każdy ma inny kształt i długość. To oczywiste, że nie byłby to dla nas widok zbyt zachęcający i raczej od pierwszego momentu czulibyśmy pewien dystans, a może nawet niepokój – bo jak można nie dbać o czystość paznokci?

To, czy ktoś maluje paznokcie czy nie, to już zupełnie inna sprawa, bo to w żaden sposób nie wpływa na negatywną ocenę danej osoby. Warto jednak zawsze pamiętać, że zadbane dłonie i paznokcie są wizytówką. Tak samo jak schludny ubiór i nieprzesadzona ilość makijażu.

Nie musisz być profesjonalistką, by znać się na rzeczy. Paznokcie mogą stanowić dopełnienie twojego wizerunku, a także oddawać twój charakter, dlatego warto być w temacie dla własnych korzyści. Współcześnie nie ma już żadnych konkretnych wytycznych, co do tego jaki kształt powinny mieć paznokcie i nie zmienia się to z sezonu na sezon, dlatego wszystko zależy tylko od twoich upodobań i preferencji.

ksztalt-paznokci

Jeśli dotychczas nie interesowałaś się tematem jak dopasować kształt paznokcia do płytki, być może pora to zrobić – odpowiednio dobrany potrafi korzystnie wpłynąć na wygląd dłoni, a jednocześnie wysmuklić i wydłużyć samą płytkę. Znajdź idealny kształt dla siebie!

Kształt paznokci

Każdy kształt paznokci znajdzie swoją wielbicielkę. Standardowo wyróżnia się następujące typy:

  • migdał
  • kwadrat
  • zaokrąglony
  • szpic / trójkąt
  • zaokrąglony kwadrat
  • oraz owalny

Samo nazewnictwo jednak nie wyjaśnia zbyt wiele, trzeba więc odpowiedzieć na pytanie: czym różnią się poszczególne typy paznokci i jak dobrać je do kształtu płytki i dłoni?

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Odpryskujący lakier do paznokci? DOWIEDZ SIĘ JAK TEMU ZAPOBIEC!

Rodzaj paznokcia a kształt dłoni

rodzaje-dłoni
Rodzaje dłoni

Podstawowa zasada brzmi: im krótsze palce, tym dłuższe paznokcie. Jeśli nie chcesz zbytnio eksperymentować i testować na sobie po kolei różnych kształtów paznokci, a potrafisz jednoznacznie określić, jaką formę mają twoje dłonie, możesz skorzystać z naszych porad.

Krótkie i szerokie palce

Dla posiadaczek dłoni o krótkich i szerokich palcach poleca się wybieranie takich form paznokcia, które optycznie wydłużą i wysmuklą całą dłoń.

Kruche i łamliwe paznokcie

Osobom z łamliwymi i kruchymi paznokciami często trudno przychodzi zapuszczanie. Jeśli masz takie paznokcie i korzystasz z hybryd lub paznokci żelowych, twój problem nie będzie zauważalny, jeśli zaczniesz je przedłużać. A jeśli nie chcesz tego robić – najlepszym rozwiązaniem będzie dla ciebie zaokrąglony kształt paznokci.

Długie i smukłe palce

Posiadaczkom długich i smukłych palców wygrywają na tej loterii – będą im pasować zarówno krótkie, jak i długie paznokcie. Nie należy jednak przesadzać z ich długością, by uniknąć efektu szponów, który jest mało stylowy i po prostu nieelegancki.

Wybierając kształt paznokci pamiętaj, by kierować się nie tylko swoimi upodobaniami i wyobrażeniami o pięknym manicure, ale także ich funkcjonalnością w życiu codziennym. Być może masz pracę, w której długie paznokcie będą bardzo niepraktyczne? Na co dzień wykonujesz dużo zajęć dłońmi i kształt migdału nie będzie zbyt wygodny? Przemyśl to, jeszcze zanim nadasz swoim paznokciom ostateczny kształt, żeby później nie żałować i nie musieć czekać aż odrosną.

 

Piłowanie paznokci

Przy piłowaniu paznokci trzeba zwrócić także uwagę na naturalną budowę. Ta rada sprawdzi się także w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z manicure, a dotychczas na przykład zawsze nosiły krótkie paznokcie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jak dobrać okulary?

Jasny odcień o kształcie półksiężyca, który pojawia się wraz z wzrostem paznokcia jest świetną wskazówką! Piłuj paznokcie w kształt podobny do tego, który widzisz: jeśli półksiężyc jest zaokrąglony lub owalny, wybieraj właśnie takie formy, a jeśli nieco bardziej płaski – zdecyduj się na paznokcie kwadratowe.

Rodzaje kształtów paznokci:

kształty-paznokci
Kształty paznokci

Zaokrąglony kształt paznokci

Zaokrąglony – to baza i najbardziej podstawowy kształt płytki. Jeśli nie lubisz wymyślnych form, to będzie rozwiązanie idealne dla ciebie. Sprawdza się u kobiet, które nie mogą sobie pozwolić na długie paznokcie, czy to ze względów wykonywanego zawodu czy naturalnej łamliwości i rozdwajania się płytki. Żeby osiągnąć taki kształt, wystarczy delikatnie zaokrąglić boki pilnikiem.

Owalny kształt paznokci

Owalny – to nic innego jak przedłużony zaokrąglony kształt. By go osiągnąć, trzeba zaokrąglić boki pilnikiem na całej długości. Takie paznokcie również wyglądają bardzo naturalnie, nie zdzierają się i nie zahaczają.

Migdał

Migdał – jeden z najpopularniejszych kształtów paznokci, który pięknie wysmukla szeroką płytkę i krótkie palce. Należy zaokrąglić pilnikiem boki, aż do momentu uzyskania delikatnego kształtu litery V.

Kształt paznokci – szpic

Szpice – migdały ostro zakończone trójkątnym kształtem, mogą się okazać mało praktyczne w codziennych obowiązkach. Częściej niż inne zahaczają się o ubrania, co nie znaczy jednak, że nie prezentują się bardzo ładnie, szczególnie u posiadaczek krótkich palców.

Kwadratowy kształt paznokci

Kwadrat – taki kształt poleca się osobom o smukłej i długiej płytce, optycznie wyrównuje proporcje. Płytkę piłuje się równolegle do palców, a wolny brzeg paznokcia prostopadle do nich; tak, by uzyskać kształt kwadratu (a raczej prostokąta).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.