PODZIEL SIĘ

Każdy etap szkolny ma swoje prawa i powinności. W każdym też motywację czerpiemy z innego źródła. W wieku przedszkolnym działa jeszcze bardzo silnie wrodzona chęć zaspokajania ciekawości, z którą przychodzimy na świat.

Jak umilić dziecku naukę?!

Jak umilić dziecku naukę?!

Im jednak dziecko starsze, tym bardziej potrzebuje mobilizacji do nauki. Dzieje się tak dlatego, że natłok materiału do przyswojenia i mnóstwo czasu spędzanego w szkolnej ławce, zaczyna powoli acz bardzo skutecznie zniechęcać do przerabiania kolejnych zagadnień i tematów. Jak temu zapobiec?

Konsekwencja i jednoczenie siła

Stwierdzenie, że dziecko ma się uczyć i już na niewiele się zdaje. Trzeba szukać takich metod, które faktycznie przyniosą oczekiwane efekty. Pomocą mogą tu być na przykład dobre relacje z wychowawcą i nauczycielami dziecka. Wspólne omawianie postępów w nauce oraz rozmowa o problemach ucznia, to pierwszy i najważniejszy krok, dzięki któremu dziecko zrozumie, że jego ociągania nic nie dadzą.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Budowanie wymarzonej sylwetki dzięki silnej motywacji

Chwalmy ale i gańmy jeśli trzeba

W gruncie rzeczy kary mogą być równie motywujące jak pochwały. I choć to dziwnie może zabrzmi, trzeba solidnie obserwować dziecko by stwierdzić, która z tych metod jest bardziej skuteczna w tym konkretnym przypadku. Na szczęście jednak z reguły bywa tak, że każdy młody człowiek potrzebuje obu tych metod wychowawczych do prawidłowego funkcjonowania. Trzeba jedynie potrafić wypośrodkować je w taki sposób, by nie przesadzić w żadną ze stron i przede wszystkim być w nich konsekwentnym.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Nauka zakodowana w genach

Staraj się iść w dobrą stronę

Istotną rolę w motywacji do nauki odgrywa również ukierunkowywanie dziecka na te dziedziny wiedzy, które istotnie go interesują. Wspieranie jego umiejętności z danego przedmiotu owocuje tym, iż bierze ono udział w olimpiadach tematycznych, konkursach na różnych szczeblach: szkolnym, wojewódzkim, krajowym. To niebywałe w jakim stopniu działa na umysł młodego człowieka zdobywanie osiągnięć w czymś, co jest dla niego nie tylko nauką, ale także rozwijaniem zainteresowań, wynikających z jego charakteru i pasji. Nie każdy bowiem jest dobry we wszystkich dziedzinach.

(3głosów, średnia: 4,67 z 5)
Loading...
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.


BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Komentarz

Imię *

Email *

Strona internetowa

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.