Osoby studiujące często borykają się z przejściowymi problemami finansowymi. Powodem tego są niskie przychody pochodzące głównie od rodziców, ze stypendium czy z pracy dorywczej. Jednak idealnym rozwiązaniem są karty kredytowe dla studentów, które wydawane są przez niektóre banki w naszym kraju.

Karta kredytowa dla studenta

karta-kredytowaBy otrzymać kartę kredytową dla studentów musimy przede wszystkim znaleźć banki, które posiadają ten produkt w swojej ofercie. W Polsce jest ich obecnie kilka, z pewnością nie więcej niż dziesięć. Łatwo więc będziemy mogli wybrać najkorzystniejszą z ofert. Do otrzymania karty konieczne będzie złożenie wniosku, a w nim znajdą się najważniejsze informacje na nasz temat.

Niezbędne będzie okazanie dowodu osobistego oraz legitymacji studenckiej, która koniecznie musi być ważna. Bank zweryfikuje też studenta w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) gromadzącym wpisy na temat wszystkich produktów bankowych, z których do tej pory korzystał żak. Jeśli weryfikacja dokumentów i analiza kredytowa zostanie zakończona pozytywnie, to karta kredytowa zostanie wydana bardzo szybko.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jak zadbać o bezpieczeństwo swoich pieniędzy podczas wakacji

Jaki limit możemy otrzymać?

karta-kredytowa-limit

Studenci, zwłaszcza na początku edukacji na uczelni wyższej, są osobami, które raczej nie osiągają stałych dochodów. Z tego też powodu banki nie będą skłonne do ryzykowania dużych pieniędzy i powierzania ich w ręce młodych osób. Najczęściej decydując się na karty kredytowe oferowane przez banki będziemy mieć dostęp jedynie do oferty kilku instytucji, a środki proponowane nam będą mieściły się w granicach od 500 do 2500 złotych.

Oczywiście w przypadku odpowiedzialnego korzystania z karty kredytowej czy też zwiększenia się naszej zdolności kredytowej bank będzie mógł zaoferować nam wyższy limit kredytowy. Jednak karty kredytowe dla studentów zaczynających swoją przygodę w świecie finansów będą miały raczej niskie limity. Nie zmienia to faktu, że kwota tysiąca czy dwóch tysięcy złotych może być olbrzymią w stosunku do przeciętnego budżetu studenckiego.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Sprawdzone sposoby na oszczędzanie w domu

Jak umiejętnie korzystać z karty kredytowej?

jak-korzystac-z-karty-kredytowej

Przed rozpoczęciem korzystania z karty kredytowej należy bezwzględnie zapoznać się z regulaminem świadczenia usług i tabelą kosztów, które będziemy musieli ponieść decydując się na konkretne operacje. Niezwykle ważne jest też poznanie tak zwanego „grace period”, czyli okresu bez-odsetkowego. Jest to czas w którym nie ponosimy kosztów odsetek, o ile wszystkie pieniądze wcześniej wydane na zakupy kartą oddamy w określonym terminie. Okres bez-odsetkowy może wynosić nawet ponad pięćdziesiąt dni, jednak by dobrze poznać jego działanie konieczne jest dokładne przeanalizowanie tematu.

Warto też wspomnieć o dodatkowych bonusach – niektóre karty kredytowe umożliwiają zwrot części pieniędzy wydanych na zakupy, udział w konkursach i programach partnerskich czy też otrzymanie zniżek w niektórych sklepach czy lokalach gastronomicznych. Dobrze jest znać dokładnie ofertę wybranego banku, bo wszystkie oszczędności dla studenta są niezwykle ważne, zwłaszcza przy napiętym budżecie.

PODZIEL SIĘ
(6głosów, średnia: 4,33 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.