Kasza gryczana – kalorie. Kasza gryczana występuje w dwóch formach – jako niepalona i palona. Częściej zjadana jest u nas ciemna wersja kaszy gryczanej.

Właściwości kaszy gryczanej

Kasza gryczana ma wiele właściwości prozdrowotnych i odżywczych. Szczególnie w wersji niepalonej. Podobnie jak kasza jaglana wyróżnia się na tle innych kasz tym, że jest zasadotwórcza, odkwasza organizm, łagodząc objawy jego zakwaszenia, w tym nawet depresję. Znajdziemy tu również największą ilość błonnika, bo aż 6 gramów na 100 gramów kaszy. W innych kaszach ilość ta wynosi około 2 gramów. Kasza gryczana jest źródłem potasu, dbającego o układ krwionośny i serce, jak również dodającego energii na resztę dnia.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Szkodliwe substancje w żywności

Wystarczy zamienić w czasie obiadu ziemniaki na kaszę, a efektem będzie znacznie mniejsza senność i lepsze samopoczucie. W kaszy gryczanej znajdziemy dużą ilość pożytecznych dla zdrowia i urody pierwiastków takich jak żelazo, cynk, magnez, krzem, wapń. Kasza ta wpływa zatem na urodę, przede wszystkim stan skóry, włosów i paznokci, zwiększa również zdolności rozrodcze człowieka. Zawiera również sporą dawkę witaminy E, znanej z właściwości zwiększania elastyczności skóry, nawet w późniejszym wieku.

Kasza gryczana – kalorie

W zależności od rodzaju kaszy ma ona inną wartość energetyczną. Na przykład w oryginale szklanka nieugotowanej kaszy gryczanej to 680 kalorii, a kasza prażona to 600 kalorii. Kasza gryczana palona z warzywami ma 500 kalorii. Zatem kasza gryczana prażona ma mniej kalorii niż biała. Po ugotowaniu szklanka kaszy gryczanej palonej ma 140 kalorii, a kasza z warzywami 100 kalorii.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Wypluwanie jedzenia - zagrożenie XXI wieku!

Średnią ilość kalorii mają płatki gryczane, które są popularnym daniem śniadaniowym. Mają 340 kalorii w szklance produktu przed ugotowaniem. Ze względu na dużą zawartość błonnika kasza gryczana jest dobrym wyborem w diecie. Nasyca na zdecydowanie dłuższy czas niż inne kasze. Aby zróżnicować smak kaszy warto sięgać naprzemiennie po kaszę paloną i niepaloną, w ten sposób dostarczamy dużej ilości składników odżywczych.

PODZIEL SIĘ
(1głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.