Łamliwe paznokcie najczęściej pojawiają się gdy zbyt wiele razy w ciągu dnia myjesz ręce, kontakt paznokci z wodą musi być ograniczony jeśli zauważyłaś łamliwe paznokcie. Jeszcze gorszy wpływ na paznokcie mają detergenty których używasz do czyszczenia sanitariów. Kruche paznokcie to także efekt częstego mycia naczyń bez gumowych rękawiczek. Nie martw się jest naprawdę sporo sposobów na poprawę stanu paznokci…

Dlaczego masz łamliwe paznokcie?

lamliwe-paznokcie
Czy masz łamliwe paznokcie?

Często też przyczyna łamliwych paznokci jest taka, że miejsce w którym pracujesz zbytnio wystawia na mechaniczne urazy Twoje paznokcie. Należy nosić odpowiednie rękawice ochronne które zapobiegnąć urazom paznokci.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Odpryskujący lakier do paznokci? DOWIEDZ SIĘ JAK TEMU ZAPOBIEC!

Dieta uboga w cynk, witaminę A,B oraz E to także efekt łamliwych i kruchych paznokci. Znajdź produkty które dostarczą ww. witaminy i obserwuj jak polepsza się stan Twoich paznokci.

Płytka paznokcia która poddawana jest ciągłym torturom pod postacią nakładania TIPSÓW również będzie wyglądać nieciekawie i paznokcie w dłuższej perspektywie zaczną się łamać i będą kruche. Tak samo częste malowanie paznokci może narazić je na łamliwość ale nie przez lakier do paznokci a przez zmywacz którym czyścisz paznokcie przed każdym malowaniem.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jak usunąć TIPSY?

Jak leczyć łamliwe paznokcie?

Staraj się je systematycznie obcinać i zacznij jeść witaminy które umocnią paznokcie. Pomyśl także o odżywce do paznokci. Zwróć uwagę na kosmetyki zawierające biotynę, jest pewien rodzaj witamin B, świetnie wzmacnia płytkę paznokcia (nie stosuj biotyny jeśli jesteś w ciąży)

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Wszystko o pielęgnacji paznokci u rąk

Na stan paznokcie dobrze także wpłyną suplementy diety takie jak skrzyp pony czy olej z wiesiołka. Pomocna na paznokcie będzie także żelatyna którą możesz przyjmować w postacie galaretek czy żelków… Kila razy do roku warto zastosować specjalną kurację wzmacniającą paznokcie, należy wtedy obciąć paznokcie na krótko i moczyć je letnim oleju rycynowym z dodatkiem soku z cytryny. Ciekawym i wartym wypróbowania sposobem na mocne paznokcie jest kleik z siemienia lnianego. Wystarczy maczać w nim paznokcie a sam kleik jest super łatwy w przygotowaniu.

PODZIEL SIĘ
(5głosów, średnia: 4,80 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

1 KOMENTARZ

  1. U mnie łamliwość paznokci świadczyła o niedoborze magnezu. Kondycja moich paznokci poprawiła się po zastosowaniu kuracji żywą solą magnezową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.