Masaż próżniowy jest jednym ze sprawdzonych sposobów na zdrowie i urodę. Pomaga zachować młodość, pozbyć się różnych problemów widocznych na skórze, a nawet leczy choroby. Masaż próżniowy jest jednym z najbardziej skutecznych rodzajów masaży, a przy tym dającym szybki efekt. Zobacz co jeszcze kryje w sobie ten rodzaj masażu!

Czym jest masaż próżniowy?

Masaż próżniowy to rodzaj masażu, który wykorzystuje wytworzone podciśnienie, w wyniku którego powstaje próżnia. Skóra, na którą oddziałujemy masażem zostaje zassana do środka urządzenia jakim wykonuje się zabieg. Pozwala to dotrzeć do głębszych warstw skóry niż inne rodzaje masażu, oraz oddziaływać na nie skuteczniej.

masaz-prozniowy

Metoda ta jest nieinwazyjna i niebolesna, a efekt jest już widoczny od pierwszego użycia. Aby uzyskać trwałe efekty, należy wykonać serię zabiegów oraz przestrzegać zdrowego trybu życia, stosować kosmetyki pozwalające zatrzymać go na dłużej. Warto także dowiedzieć się czym są:

Rodzaje masażu próżniowego

Masaż próżniowy wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia lub baniek chińskich. Urządzenie wytwarza próżnię, po przyłożeniu jego końcówki do ciała wykonuje masaż. Możemy również skorzystać z innych urządzeń, na przykład takich, które w ogóle nie wymagają użycia ludzkich rąk.

Ręcznie wykonywany masaż to zabieg przy użyciu baniek chińskich

Działają na tej samej zasadzie co bańki tradycyjne, są jednak elastyczne. Dzięki temu są bardziej bezpieczne w użyciu i umożliwiają ich pewniejszy chwyt oraz lepszą nimi manipulację. Masaż wykonuje się na ciele, które wcześniej zostało posmarowane olejkiem lub oliwką, aby zwiększyć poślizg.

Skuteczność obu rodzajów masażu zależy od kilku czynników. Wydaje się, że masaż przy użyciu urządzeń jest bardziej dokładny – wszędzie stosuje się tą samą siłę nacisku, a zabieg jest równomierny.

W przypadku baniek chińskich ręce masażysty muszą być sprawne i wyćwiczone, aby nacisk był wszędzie taki sam. Nie jest to problemem w przypadku osoby doświadczonej.

Masaż próżniowy – zastosowanie

Jest to rodzaj zabiegu, który stosowany jest przede wszystkim do usuwania cellulitu (zarówno lipidowego jak i wodnego) oraz rozstępów na skórze. Jest również jednym ze skuteczniejszych sposobów na to. Masaż próżniowy dociera do warstwy tłuszczowej i rozbija ją, przez co likwiduje grudki.

Powoduje wygładzenie i większe ukrwienie skóry, przez co likwiduje zasinienia i przebarwienia. Masaż próżniowy pobudza do pracy limfę, przez co poprawia elastyczność tkanki łącznej. Pobudza pracę włókien kolagenowych w skórze, dzięki czemu staje się ona bardziej elastyczna.

prozniowy-masaz

To z kolei powoduje, że pośladki lub piersi unoszą się i ujędrniają. Masaż próżniowy jest wykorzystywany również do wymodelowania ciała, zlikwidowania wałeczków tłuszczu. Wyszczupla uda i brzuch. Masaż dociera do głębokich warstw, również do mięśni.

Oddziałuje na nie powodując ich rozluźnienie, ponadto zabieg powoduje zwiększenie ich siły. Skuteczność masażu próżniowego tkwi w tym, że doskonale pobudza do pracy komórki organizmu, przez co regenerują się one najbardziej pomiędzy kolejnymi zabiegami. Pobudzone zostają naturalne siły organizmu do walki z niedoskonałościami.

Przebieg zabiegu próżniowego

Nie jest wskazane żadne przygotowanie do zabiegu. Osoba, która będzie masowana leży wygodnie na łóżku do masażu, w pozycji, która umożliwia dotarcie do newralgicznych miejsc. Zabiegi wykonuje się zarówno w salonach kosmetycznych, jak i wykonują je masażyści w swoich gabinetach, a także osoby zajmujące się terapiami naturalnymi.

Do masażu próżniowego, wykorzystują oni zwykłą oliwkę lub oleje mające na celu wzmocnienie efektu – na przykład olejki, kremy i balsamy rozgrzewające, wygładzające, ujędrniające, rozgrzewające. Masaż próżniowy nie jest bolesny, chociaż dosyć intensywny. Jedynym odczuciem jest wrażenie ciągnięcia i ciepła w miejscu oddziaływania.

masaz-proznią

Masaż bardzo skutecznie pobudza krążenie. Jest to nawet dosyć przyjemne i relaksujące doświadczenie, jednocześnie dodające energii. Możemy zdecydować się na masaż próżniowy całego ciała lub tylko tych części, których wygląd chcemy znacząco poprawić.

Całościowy masaż wpływa pro zdrowotnie na cały organizm, zwiększa pracę systemu immunologicznego, pozwala usunąć nagromadzone w organizmie toksyny, usprawnia metabolizm.

Przeciwwskazania do masażu

Z tego rodzaju masażu nie mogą korzystać osoby, które mają jakiekolwiek problemy z krążeniem i z naczyniami krwionośnymi. Nie należy wykonywać ich w przypadku występowania popękanych naczynek, żylaków, skłonności do siniaków, zapalenia żył czy stwierdzonej zakrzepicy.

Nie wykonuje się go w przypadku przepukliny. Również sam stan skóry bywa przeciwwskazaniem. Nie mogą na niej być widoczne rany, stany zapalne, łuszczyca, egzemy, trądzik. Również tak zwane tłuszczaki nie powinny występować w miejscu, które ma zostać poddane zabiegowi.

Jeśli są to tłuszczaki pojedyncze niekiedy dopuszcza się wykonanie zabiegu, ale ich skupiska wykluczają taką okoliczność. Kobiety nie powinny poddawać się masażowi w czasie gdy przechodzą miesiączkę – może to zwiększyć intensywność krwawienia.

Wykluczone jest zastosowanie masażu u kobiet w ciąży ze względu na ryzyko poronienia. Osoby ze stwierdzonymi nowotworami lub w czasie remisji nie powinny być poddawane masażowi próżniowemu.

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!