Dziś wskażemy które maseczki na wągry sprawdzają się najlepiej! Niedoskonałości cery są zmorą wielu osób. Zatkane pory, zaskórniki, wągry, do tego świecący z nadmiaru wydzielanego sebum nos sprawiają, że twarz nie wygląda atrakcyjnie. Na rynku wciąż pojawiają się nowe preparaty „cud”, które mają pomóc osobom borykającym się z tym problemem.

Koniecznie sprawdź wczorajszy ranking: Najlepsze plastry na wągry

Niniejszy artykuł stanowi kompendium wiedzy o maseczkach na wągry i ma zadanie pomóc Wam w wyborze tej najlepszej.

Wiele z tych maseczek można wykonać samodzielnie w domu z dostępnych składników spożywczych, można także kupić gotowe maseczki w drogerii.

Która maseczka na wągry jest najlepsza?

Spis treści

wągry-na-nosie
Wągry na nosie

Maseczka z sody

Soda oczyszczona znalazła swoje drugie zastosowanie w kosmetyce. Preparat ten wykazuje działanie antybakteryjne, zwęża pory i redukuje wydzielanie sebum, lekko rozjaśnia również blizny potrądzikowe.

Preparat idealny? Nie do końca. Maseczkę sodową zdecydowanie odradza się osobom o cerze wrażliwej, preparat ten może bowiem podrażniać naskórek.

Zbyt często stosowany powoduje także przesuszenie cery.

Maseczka z żelatyny

Dość popularna metoda na pozbycie się wągrów. Na czym dokładnie polega? Otóż żelatyna spożywcza rozpuszczona w ciepłym mleku lub wodzie, zasychając na skórze, tworzy swego rodzaju skorupę.

Podczas usuwania maseczki z żelatyny, wraz z nią usuwamy przyklejone do niej wągry. Jakieś minusy?

Oczywiście: preparat może podrażnić skórę (nie nadaje się zatem do stosowania przez osoby o wrażliwej skórze), a podgrzana żelatyna wydziela dość nieprzyjemny zapach.

Poza tym trzeba działać bardzo szybko, ponieważ rozpuszczona żelatyna bardzo szybko zastyga.

Maseczka cynamonowa

Nazywana jest również „maseczką piekielną”. Skutecznie oczyszcza pory, jednakże samo jej działanie na twarzy budzi wiele kontrowersji.

maseczka-na-wagry

Maseczka z cynamonu po prostu strasznie piecze, a skóra po jej zastosowaniu pozostaje zaczerwieniona przez co najmniej 30 minut.

Z tego też powodu polecana jest jedynie osobom wytrzymałym. Absolutnie nie nadaje się do stosowania przez osoby o wrażliwej skórze.

Maseczka aspirynowa

Obecny hit na blogach pielęgnacyjnych. Maseczka aspirynowa, zdaniem autorów tychże blogów, ma mieć zbawienny wpływ na cerę tłustą, trądzikową.

Zawarty w aspirynie kwas acetylosalicylowy ma właściwości wysuszające i głęboko oczyszczające.

Brzmi nieźle, jednakże większość pań posiada cerę mieszaną, a to oznacza, że cera na policzkach bywa sucha, często wrażliwa.

Dlatego odradza się stosowanie tejże maseczki na policzki, a także w przypadku ostrej postaci trądziku oraz cery skłonnej do podrażnień.

Maseczka z drożdży

Często polecana osobom z problemami skórnymi. Drożdże są bowiem naturalnym źródłem witamin i mikroelementów.

Dla skóry z problemami najcenniejsze są zawarte w nich witaminy z grupy B. Maseczka z drożdży przede wszystkim nie uczula, a jej minusem są trudności w zmywaniu i nieciekawy zapach głównego składnika, czyli drożdży.

Zapach ten, trudny do wywabienia, utrzymuje się na skórze nieraz przez kilka godzin… Poza tym maseczka ta, choć polecana również na wągry, faktycznie sprawdza się przy kuracji trądzikowej, ale z usuwaniem głęboko zakorzenionych wągrów niewiele ma wspólnego.

Zmywa się ją wodą z powierzchni skóry, działa niewątpliwie peelingująco, jednakże nie wyciąga wągrów ze skóry.

Czarna maska z węgla aktywnego

Niewątpliwy hit ostatnich czasów. Czarna maska z węgla zdobywa coraz to nowych zwolenników. Dlaczego tak się dzieje?

czarna-maska-na-wągry

Węgiel aktywny, choć znany już od wieków, ukazuje nam swoje nowe oblicze! Ma właściwości bakteriobójcze, doskonale usuwa ze skóry wszystkie zanieczyszczenia, pochłania nadmiar sebum!

Dobrze, ale to dotyczy również innych maseczek… W czym więc ten węgiel jest lepszy?

Otóż węgiel aktywny wnika w naskórek głębiej niż jakiekolwiek inne, znane maseczki. Maseczka z węgla nałożona na skórę zasycha, a po kilkunastu minutach ściąga się ją niczym plaster… razem z wągrami!

Dlaczego trak się dzieje?

Węgiel aktywny, dzięki swojej porowatej strukturze, wykazuje ogromne właściwości adsorbujące.

Oznacza to, że przyciąga on wszelkie zanieczyszczenia, toksyny i bakterie, nawet te ukryte w głębszych warstwach skóry. Ponadto jest całkowicie bezpieczny dla skóry, rozjaśnia, matuje i koi naskórek.

Podsumowanie

Chociaż na rynku wybór maseczek i innych preparatów „cud” jest ogromny, to żaden z nich nie spełnia swojego zadania w stu procentach.

A może raczej powinno się powiedzieć „nie spełniał”. Preparaty te nadawały się bowiem do stosowania punktowego, jedynie na chore miejsca lub, w przypadku maseczek stosowanych na całą twarz (np. maseczka z drożdży), po prostu odżywiały cerę, nie pomagały jednak w walce z wągrami.

Maseczka z węgla aktywnego wygrywa!

Przełomem tutaj jest maseczka z węgla aktywnego. Łączy ona zalety wielu stosowanych dotychczas preparatów, jest całkowicie bezpieczna, a cera po jej zastosowaniu jest delikatna, odświeżona, matowa i pozbawiona wągrów – po prostu idealna.

A ponadto ta maseczka na twarz nadaje się do stosowania również przez osoby o skórze wrażliwej, a nawet alergicznej – nie podrażnia i nie uczula.

Te powody powinny być wystarczające, aby okrzyknąć maseczkę z węgla aktywnego zdecydowanym numerem 1 na rynku kosmetycznym. Zdecydowanie warto ją wypróbować, a po jej zastosowaniu pokochacie ją i z pewnością na stałe zagości w Waszej łazience.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.