PODZIEL SIĘ

Czy też już pijesz mleko bez laktozy? Na fali krytyki mleka, a przede wszystkim laktozy, której nie trawi większość ludzi, producenci mleka zaczęli wprowadzać na rynek mleko bez laktozy, które zaczęło kupować wielu ludzi. Dlaczego kupujemy takie mleko? ano dlatego, że wielu z nas przechodzi na dietę bez laktozy. Najczęściej spowodowane jest to nietolerancją na laktozę a jak wiadomo mleko jest głównym źródłem wapnia bez którego nie można żyć… więc mleko trzeba pić!

mleko-bez-laktozy

Czy takie mleko to jeszcze mleko?

Mleko i produkty mleczne są bardzo popularne. Wielu ludzi doskonale wie, że nie powinni pić mleka krowiego, gdyż po nim czują niestrawność, mają wzdęcia, gazy, zgagę i wiele innych dolegliwości. W niektórych przypadkach spożycie mleka kończy się ostrą reakcją alergiczną i wizytą w szpitalu. Jednocześnie większość ludzi odczuwa tylko lekką niestrawność, czasem biegunkę. I nie chcą rezygnować z mleka, gdyż im smakuje, na przykład dodane do kawy.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Zioła rozgrzewające

Mleko bez laktozy jest dla nich świetnym rozwiązaniem. Wszystko dzięki specjalnemu dodanemu do mleka enzymowi, który ułatwia jej rozkład. Powstaje tylko pytanie, czy takie mleko jeszcze można nazwać mlekiem? Współcześnie na rynku pojawia się mleko bez tłuszczu, przepuszczone przez setki zabiegów, pasteryzowane. Jest to napój mleczny pochodzenia zwierzęcego, gdyż z prawdziwym mlekiem, prosto od krowy, nie ma wiele wspólnego. Niemniej jednak dla wielu bywa wybawieniem.

Mleko bez laktozy zdrowe?

Wielu ludzi zastanawia się, czy picie mleka bez laktozy jest bezpieczne dla zdrowia. Dietetycy potwierdzają, że owszem jest i polecają oni takie rozwiązanie, jako sposób na uzupełnienie wapnia dla osób nietolerujących laktozy. Trzeba jednak pamiętać, że żaden zabieg wykonany na żadnym produkcie nie przechodzi bez echa i zmienia jego funkcje. Okazuje się, że tylko osoby z wrodzoną nietolerancją powinny całkowicie unikać spożywania laktozy.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Kwas kaprylowy - 7 cudownych sposobów na zastosowanie!

Natomiast osoby z nabytą nietolerancją nie muszą tak bezwzględnie przestrzegać tej zasady. Mogą spożywać od czasu do czasu nabiał. Spożycie kefirów, maślanek, serów pleśniowych jest ważne dla człowieka ze względu na zawartość probiotyków, mających ogromne znaczenie w zachowaniu zdrowych jelit. Tworzenie takich przysmaków z mleka bez laktozy jest niemożliwie, gdyż to ona przekształca się na kwas mlekowy, niezbędny do rozwoju pożytecznych bakterii.

Mleko modyfikowane bez laktozy dla dzieci

Profilaktycznie podaje się małym maluchom modyfikowane mleko bez laktozy aby uniknąć w przyszłości alergii, szczególnie wtedy gdy albo rodzice albo rodzeństwo na takie zaburzenia alergiczne na białko krowiego mleka choruje lub chorowało. Takie specjalne mleko jest nazywane jako mleko hipoalergenne i występuje z oznaczeniem HA.

(33głosów, średnia: 4,64 z 5)
Loading...
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! Telefon: +48604567566, e-mail: emka@op.pl

6 KOMENTARZE

  • ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.