Mleko – kalorie. Dietetycy wspólnie uznają, że nie ma lepszego źródła wapnia niż mleko, lecz nie jest to prawdą. Mleko jest jednym z tych produktów spożywczych, które spożywamy w zbyt dużych ilościach.

Czy mleko jest niezdrowe?

Mleko ma zarówno wady jak i zalety. Rzeczywiście posiada witaminy, w tym witaminę A, K oraz D, jak i wapń. O ile jednak produkty nabiałowe i mleczne, aby w ogóle powstać potrzebują pełnowartościowego mleka do produkcji, to samo mleko z kartonu podlega wielu wariacjom. Ponadto mleko ma wysoki indeks glikemiczny, przez co podejrzewane jest na przykład o zaostrzenie trądziku. Zawartość cukrów jak laktoza i kazeina uczula większość ludzi. Mleko nie jest wskazane dla osób z cukrzycą. Mleko jest ponadto bardzo śluzo twórcze.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Grejpfrut – kalorie

Oznacza to, że powinno być wykluczone dla osób, które cierpią na przykład z powodu nawracającego bólu zatok, kataru, czy chociażby uczucia „guli” w gardle. Przeciwnicy wyrzucenia mleka z diety twierdzą, że jest ono podstawowym źródłem witaminy D i wapnia. Okazuje się jednak, że nawet nałogowe wypijanie mleka nie spowoduje, że zostanie uzupełniona witamina D. Żadne jedzenie na świecie nie ma takiej mocy, choć blisko tego są morskie ryby. A źródłami wapnia mogą być na przykład niełuskane nasiona sezamu.

Mleko – kalorie

Mleko nie jest bardzo wysoko kaloryczne, szczególnie to, które jest całkowicie odtłuszczone. Szklanka mleka 0% to 70 kalorii, a mleko 0.5% zawiera 80 kalorii. Mleko 1.8% w jednej szklance to już 100 kalorii, a 3.5 % – 150 kalorii. Mleko smakowe, które jest rozdawane przez niektóre szkoły dzieciom, w małym kartoniku to blisko 200 kalorii. Ponadto bogate jest w zagęstniki, cukier i sztuczne aromaty.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Miód – kalorie

Najwięcej kalorii ma popularne mleczko zagęszczone do kawy. Występuje w dwóch wariantach – jako słodzone i niesłodzone. Szklanka mleka niesłodzonego, czyli całe opakowanie to 300 kalorii, a mleko słodzone ma 490 kalorii. Osoby, które przepadają za bardzo słodką kawą powinny wiedzieć, że dostarczają sobie tym samym ogromnej ilości kalorii.

PODZIEL SIĘ
(2głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.