Morwa biała pochodzi z Chin i w tamtejszej medycynie była wykorzystywana do zmniejszania wysokiego poziomu cholesterolu i obniżania ciśnienia krwi. Szereg badań ujawnił nowe lecznicze właściwości tej rośliny, które pomogą także w przypadku innych dolegliwości. Warto się im przyjrzeć.

Herbata z morwy idealna dla cukrzyków

herbata-z-morwy
Herbata z morwy

Morwa biała ma w składzie kilka substancji, które pomagają utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi. Jednym z nich jest związek, który spowalniania rozkład skrobi z żywności na cukry proste, takie jak glukoza, co z kolei prowadzi do zniwelowania hiperglikemii (zbyt wysokiego poziomu cukru we krwi, zazwyczaj po posiłku).

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Brazylijska depilacja przyczyną infekcji miejsc intymnych?!

Morwa biała zawiera także kwercetynę, która zmniejsza ilość sorbitolu, który może powodować problemy w funkcjonowaniu układu nerwowego, oczu i nerek. Ponadto kwercetyna wykazuje silne właściwości przeciwzapalne, zapobiega chorobom układu krwionośnego i chroni przed powstawaniem zmian miażdżycowych.

Morwa biała na odchudzanie

MORWA-BIALA
Morwa biała

Badania wykazały, że ekstrakt z morwy powoduje obniżenie masy ciała, poprzez zmniejszenie produkcji i odkładania się tkanki tłuszczowej. Lecznicze substancje czynne z morwy białej blokując trawienie węglowodanów znakomicie wspomagają proces odchudzania i zmniejszają apetyt na słodycze.

Zestaw witamin z grupy B

Liście morwy białej zawierają witaminy, takie jak:

  1. Tiamina (B1) – wspomaga prawidłowe działanie układów nerwowego i sercowo-naczyniowego, wpływa także pozytywnie na układ pokarmowy, uczestniczy w procesach wzrostu i spalania cukrów.
  2. Ryboflawina (B2) – odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku, jej niedobór może powodować m.in. pogorszenie ostrości widzenia i światłowstręt.
  3. Pirydoksyna (B6) – niezbędna w procesie produkcji krwinek czerwonych i hormonów, wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, podnosi odporność organizmu i uczestniczy w tworzeniu przeciwciał.
  4. Witamina PP – uczestniczy w procesach regulacji poziomu cukru we krwi i cholesterolu w organizmie, pomaga w utrzymaniu odpowiedniego stanu skóry.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Właściwości odżywcze winogron

Morwa biała zapobiega nowotworom i miażdżycy

Ekstrakt z liści morwy białej hamuje produkcję tlenku, odpowiedzialnego za zmiany tkankowe, które mogą przyczynić się do powstania nowotworu. Roślina zmniejsza również poziom złego cholesterolu we krwi i redukuje powstałe już złogi miażdżycowe i chroni przed powstaniem kolejnych. Koniecznie sprawdź: napar z morwy białej

Morwa w walce z bakteriami

Liście morwy zawierają związki, które radzą sobie z gronkowcem złocistym, salmonellą i bakteriami odpowiedzialnymi za ból brzucha i biegunkę.

Oprócz tego, mają działanie przeciwwirusowe i przeciwzapalne

Morwa biała jest nazywana królową owoców i już w starożytności była czczona jako drzewo życia. W dzisiejszych czasach jest równie ceniona i przydatna w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Korzystanie z dobrodziejstw natury może polepszyć długość i jakość życia oraz uchronić nas przed wieloma dolegliwościami, warto więc o tym wiedzieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.