Morwa biała pochodzi z Chin i w tamtejszej medycynie była wykorzystywana do zmniejszania wysokiego poziomu cholesterolu i obniżania ciśnienia krwi. Szereg badań ujawnił nowe lecznicze właściwości tej rośliny, które pomogą także w przypadku innych dolegliwości. Warto się im przyjrzeć.

Herbata z morwy idealna dla cukrzyków

herbata-z-morwy
Herbata z morwy

Morwa biała ma w składzie kilka substancji, które pomagają utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi. Jednym z nich jest związek, który spowalniania rozkład skrobi z żywności na cukry proste, takie jak glukoza, co z kolei prowadzi do zniwelowania hiperglikemii (zbyt wysokiego poziomu cukru we krwi, zazwyczaj po posiłku).

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Ocet jabłkowy - 6 super zastosowań o których nie wiesz!

Morwa biała zawiera także kwercetynę, która zmniejsza ilość sorbitolu, który może powodować problemy w funkcjonowaniu układu nerwowego, oczu i nerek. Ponadto kwercetyna wykazuje silne właściwości przeciwzapalne, zapobiega chorobom układu krwionośnego i chroni przed powstawaniem zmian miażdżycowych.

Morwa biała na odchudzanie

MORWA-BIALA
Morwa biała

Badania wykazały, że ekstrakt z morwy powoduje obniżenie masy ciała, poprzez zmniejszenie produkcji i odkładania się tkanki tłuszczowej. Lecznicze substancje czynne z morwy białej blokując trawienie węglowodanów znakomicie wspomagają proces odchudzania i zmniejszają apetyt na słodycze.

Zestaw witamin z grupy B

Liście morwy białej zawierają witaminy, takie jak:

  1. Tiamina (B1) – wspomaga prawidłowe działanie układów nerwowego i sercowo-naczyniowego, wpływa także pozytywnie na układ pokarmowy, uczestniczy w procesach wzrostu i spalania cukrów.
  2. Ryboflawina (B2) – odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku, jej niedobór może powodować m.in. pogorszenie ostrości widzenia i światłowstręt.
  3. Pirydoksyna (B6) – niezbędna w procesie produkcji krwinek czerwonych i hormonów, wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, podnosi odporność organizmu i uczestniczy w tworzeniu przeciwciał.
  4. Witamina PP – uczestniczy w procesach regulacji poziomu cukru we krwi i cholesterolu w organizmie, pomaga w utrzymaniu odpowiedniego stanu skóry.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Zioła w chorobach tarczycy

Morwa biała zapobiega nowotworom i miażdżycy

Ekstrakt z liści morwy białej hamuje produkcję tlenku, odpowiedzialnego za zmiany tkankowe, które mogą przyczynić się do powstania nowotworu. Roślina zmniejsza również poziom złego cholesterolu we krwi i redukuje powstałe już złogi miażdżycowe i chroni przed powstaniem kolejnych. Koniecznie sprawdź: napar z morwy białej

Morwa w walce z bakteriami

Liście morwy zawierają związki, które radzą sobie z gronkowcem złocistym, salmonellą i bakteriami odpowiedzialnymi za ból brzucha i biegunkę.

Oprócz tego, mają działanie przeciwwirusowe i przeciwzapalne

Morwa biała jest nazywana królową owoców i już w starożytności była czczona jako drzewo życia. W dzisiejszych czasach jest równie ceniona i przydatna w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Korzystanie z dobrodziejstw natury może polepszyć długość i jakość życia oraz uchronić nas przed wieloma dolegliwościami, warto więc o tym wiedzieć.

(8głosów, średnia: 4,88 z 5)
Loading...
PODZIEL SIĘ
Od zawsze lubiłam pisać i cieszę się, że mogę to wykorzystywać. Moje zainteresowania nie są ściśle sprecyzowane i wciąż szukam dla siebie jak najlepszej drogi. Lubię odpoczynek na świeżym powietrzu, gotowanie i dobrą książkę. Kontakt: paulajakubasik@gmail.com


BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Komentarz

Imię *

Email *

Strona internetowa

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.