PODZIEL SIĘ

Systematyczne treningi to duże wyzwanie. Tylko nielicznym udaje się wytrwać nie odpuszczając nawet jednego dnia ćwiczeń. Jest to jednak możliwe, jeżeli dysponujemy silną motywacją.

motywacja-a-systematyczne-treningi

Motywacja kluczem do sukcesu

Tylko przy odpowiedniej motywacji zrealizujemy cały plan treningowy od A do Z. Aby obudzić w sobie motywację musi wystąpić pewna podstawowa rzecz – zaistnieć potrzeba zmiany. Jeżeli dobrze czujemy się w swoim ciele, jeśli nasza kondycja nam odpowiada, jeżeli nie potrzebujemy rozbudowywać naszych mięśni – bardzo mało prawdopodobne, że przejdziemy cały kilkutygodniowy lub kilkumiesięczny trening do końca.

Jest to w końcu dość długi proces, który wymaga czasu i powinien być wspierany przez coś odpowiednio silnego – naszą wewnętrzną motywację. Zanim więc zaczniesz trening, odpowiedz sobie na jedno podstawowe pytanie: „Dlaczego chcesz trenować”? Jeśli powód wynika z Twojej wewnętrznej potrzeby, szanse powodzenia diametralnie wzrosną. Jesteś więc na dobrej pozycji wyjściowej. Teraz musisz tylko systematycznie trenować i systematycznie wzmacniać swoją motywację. Ale to nie takie proste.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Dbanie o zdrowie czy coś więcej?

Ilu ludzi, tyle sposobów

W jaki sposób wzmacniać swoją motywację najlepiej? Złoty środek nie istnieje. Jest to kwestia indywidualna i każdego motywuje coś innego. Dlatego tak ważne jest opracowanie zindywidualizowanego planu ćwiczeń. Możemy jednak wymienić sposoby, które często sprawdzają się u większości ludzi.

Przeglądanie metamorfoz osób, które wypracowały wymarzoną sylwetkę znajduje się na samym szczycie. Takich zdjęć jest bardzo dużo w sieci, pozwalają uwierzyć, że wszystko jest możliwe. W końcu jeżeli im się udało, dlaczego miałoby się nie udać mnie – pojawia się zazwyczaj słuszna refleksja.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jak się... nie uczyć?

Metodę zdjęcia możemy rozszerzyć. Znajdź takie zdjęcie, na którym Twoje ciało prezentuje się najgorzej. W każdej chwili zwątpienia sięgnij do niego – to powinno cię zmotywować do podjęcia dalszego wysiłku. Wybierz kilka takich sposobów i zastosuj u siebie. Wypróbuj jak największą ilość motywujących metod, aby wybrać tą najlepszą.

(2głosów, średnia: 4,50 z 5)
Loading...
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.


BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Komentarz

Imię *

Email *

Strona internetowa

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.