PODZIEL SIĘ

Jeśli zauważasz, że dokucza Ci nadmierne wypadanie włosów, czupryna staje się coraz rzadsza – to szybko zrób sobie odpowiednia badania aby zdiagnozować przyczynę ich wypadania! Nie ma co czekać, najlepiej zrobić badania od ręki, bo im szybsza diagnoza wypadania włosów tym lepiej dla Twojego zdrowia i wyglądu. Ponadto nie jest łatwo odwrócić skutki wypadania włosów, często są one nieodwracalne. Dlatego musisz jak najszybciej zdiagnozować przyczynę zanim będzie za późno!

Zbadaj poziom hormonów

Głównie chodzi o funkcjonowanie Twojej tarczycy, jest to dość niewielki gruczoł ale gdy pracuje niewłaściwie, jest w stanie wyrządzić sporo szkód. To właśnie wypadanie włosów sygnalizuje niedoczynność tarczycy. Wykonaj badania TSH a także FT3 i FT4. Możesz także poprosić o USG tarczycy.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Pielęgnacja urody na wiosnę - przygotuj skórę!

Zrób morfologię krwi

Badania morfologiczne tak czy inaczej powinniśmy wykonywać systematycznie np. dwa razy do roku. Dzięki pobraniu krwi możesz sporo się dowiedzieć o swoim ciele, czy zachodzą w nim jakieś niepożądane zdarzenia.

Zbadaj poziom żelaza

wypadanie-wlosow

Żelazo jest bardzo ważnym elementem zdrowotnej układanki, wypadanie włosów może świadczyć o jego niedoborze. Żelazo ma bardzo duży wpływ na wygląd włosów i ich stan, dlatego podczas nadmiernego ich wypadania można nawet to badanie zrobić jako pierwsze.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Zioła w chorobach tarczycy

Ginekologiczne USG

Wypadanie włosów może być zwiastunem policystycznych jajników. Aby wykluczyć to schorzenie wykonaj USG ginekologiczne oraz badania hormonalne.

Przyczyn wypadania włosów może być naprawdę wiele, aby wykluczyć najczarniejsze scenariusze warto zrobić powyższe badania. Przerzedzanie czupryny potrafi dodać nam kilka lat do wyglądu [tego nie chcemy] dlatego czym prędzej skonsultuj się z lekarzem! i zadbaj o swoje włosy!

(7głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! Telefon: +48604567566, e-mail: emka@op.pl


BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Komentarz

Imię *

Email *

Strona internetowa

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.