Dziś dowiesz się, jak maseczka z papai odżywia i nawilża cerę. Papaja zawiera wysokie stężenie witaminy C, A oraz witamin z grupy B. W kuchni można je podawać na różne sposoby.

Papaję można jeść na surowo, ze skórką, a także przygotować z niej przetwory, takie jak marmolada, a nawet napoje alkoholowe. Jednak papaja sprawdza się również w pielęgnacji twarzy. Ten wyjątkowy owoc okazuje się również wysoce skuteczny w pielęgnacji twarzy.

Przy okazji zobacz nasze rankingi:

Papaja to tropikalny owoc, który naturalnie występuje w Ameryce Południowej, Środkowej i w południowej części Ameryki Północnej. Zachwyca swoim niepowtarzalnym smakiem i dużą ilością soku.

Papaja na martwy naskórek

Spis treści

Jeśli pragniesz zapewnić sobie wyjątkowo gładką i promienną skórę, powinnaś sięgnąć po młode, niedojrzałe owoce papai, ponieważ to właśnie w nich znajdziesz najwięcej substancji odżywczych.

Zawarte w młodej papai hydroksykwasy oraz papina sprawiają, że znacznie szybciej pozbędziesz się martwego naskórka.

Papaja
Papaja

Przemysł kosmetyczny już dawno docenił właściwości pielęgnacyjne papai. Wyciąg z papai spotkać można w kremach do twarzy, szamponach do włosów, a także różnego rodzaju balsamach.

Jednak wykorzystując świeży owoc i kilka składników wzmacniających jego działanie, możesz w zaciszu własnego domu przygotować wyjątkowo skuteczną pielęgnacyjną maseczkę z papai.

Rozjaśniająca maseczka z papai

Zimą, gdy dzień jest znacznie krótszy, nasza skóra szarzeje, przez co wyglądamy na starsze i zmęczone. Przedwiośnie to idealny moment na to, by zadbać o swoje ciało, żeby nabrało zdrowego blasku i sprężystości.

Maseczka z papai sprawdzi się tutaj wyśmienicie. Dobierając odpowiednie składniki, sprawisz, że szybko i skutecznie rozjaśnisz swoją cerę, odejmując sobie pięć lat. Przygotowanie maseczki z papai jest proste. Wystarczy, że przygotujesz:

  • 1 niedużą papaję
  • 1 łyżkę jogurtu naturalnego
  • 1 łyżkę miodu
maseczka-z-papai
Maseczka z papai

Przygotowanie maseczki na twarz zacznij od dokładnego umycia owocu. Nie obieraj go, ponieważ to właśnie pod skórką znajduje się najwięcej cennych składników.

Następnie całego zmiel w blenderze (przy okazji zobacz: ranking blenderów ręcznych), do uzyskania jednolitej konsystencji. Do tak rozgniecionej papai dodaj łyżkę jogurtu naturalnego i miodu.

Wszystko dokładnie wymieszaj, tak by składniki się ze sobą połączyły. Następnie całość nałóż na twarz, omijając okolice oczu. Po około 20 minutach zmyj maseczkę chłodną, bieżącą wodą i zachwycaj się promieniście gładką, lśniącą skórą.

Maseczka matująca z papai

Jeśli chcesz rozjaśnić i odżywić swoją skórę, ale przede wszystkim zależy Ci też na tym, by pozbyć się świecenia skóry, możesz wzbogacić swoją maseczkę w składniki, znane ze swych właściwości matujących.

W zależności od tego, jak silne jest błyszczenie się skóry w Twoim przypadku, możesz zastosować: płatki owsiane, skrobię ziemniaczaną lub sodę oczyszczoną.

maseczka-z-papai-2

Wszystkie te składniki pomagają zmatowić skórę, a do tego wykazują właściwości regulujące poziom wydzielanego sebum.

Jeśli Twoja skóra już po 2 godzinach od nałożenia makijażu zaczyna się błyszczeć, powinnaś sięgnąć po sodę oczyszczoną, jeśli problem jest dokuczliwy, jednak nie aż tak intensywny powinnaś wybrać skrobię ziemniaczaną, jeśli zaś problem występuje w niewielkim stopni, w zupełności wystarczą płatki owsiane.

Aby przygotować maseczkę, wystarczy, że do wcześniej zblendowanej papai dodasz łyżkę jednego ze wskazanych przeze mnie składników matujących.

Całość należy dokładnie wymieszać, tak by oba składniki dokładnie się ze sobą połączyły, a następnie nałożyć na wcześniej oczyszczoną skórę. Maseczkę pozostaw na twarzy przez około 15 minut, a następnie zmyj chłodną, bieżącą wodą.

Przeciwwskazania

Maseczka z papai może być z powodzeniem stosowana przez osoby o każdym typie skóry. Świetnie się nadaje szczególnie dla osób o cerze wrażliwej i naczynkowej. Nie powoduje podrażnień, za to wyjątkowo odżywia naszą skórę.

Jedynie alergicy powinni przed zastosowaniem maseczki wykonać próbę uczuleniową, która pozwoli uniknąć ewentualnych skutków ubocznych.

Jak i kiedy stosować maseczkę z papai?

Maseczka z papai może być stosowana raz w tygodniu. Zawarte w niej substancje aktywne sprawią, że Twoja cera będzie bardziej odżywiona i odpowiednio nawilżona.

papajowa-maseczka

Jedynie w przypadku maseczki matującej z sodą oczyszczoną powinniśmy ograniczyć stosowanie maseczki do jednego użycia na półtora tygodnia. Soda oczyszczona wykazuje silne działanie regulujące wydzielanie sebum, dlatego nadmiernie stosowana może spowodować wysuszenie skóry.

Oczyszczanie skóry przed nałożeniem maseczki

Przed nałożeniem maseczki na twarz powinnaś pamiętać o dokładnym oczyszczeniu skóry. Przed każdym zabiegiem powinnaś wykonać delikatny peeling, który oczyści Twoją skórę z resztek makijażu i pozwoli pozbyć się martwego naskórka.

Zabieg taki sprawi, że składniki aktywne zawarte w maseczce przenikną w głąb skóry, przez co znacznie szybciej zobaczysz pierwsze rezultaty.

Stosując różnego rodzaju maseczki odżywiające, powinniśmy pamiętać również o tym, że żadna maseczka na twarz nie jest w stanie dostarczyć nam wszystkich składników odżywczych. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby maseczki stosować zamiennie.

W ten sposób uzyskasz najlepsze rezultaty, a Twoja skóra będzie nie tylko wyjątkowo nawilżona i odżywiona, ale również promienista i lśniąca.

Ja w ciągu miesiąca stosuję te 4 maseczki naprzemiennie, co sobotę nakładam inną maseczkę:

  1. Maseczka z węgla
  2. Maseczka z sodą oczyszczoną
  3. Maseczka z surowego ziemniaka
  4. Maseczka imbirowa

Taki układ maseczek działa na moją cerę najlepiej, próbowałam różne warianty, ale z efektami było różnie… Zachęcam Was, abyście także znalazły swój idealny zestaw maseczek, by dostarczyć cerze to, czego od Was oczekuje najbardziej!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień

3 KOMENTARZE

  1. Właśnie tak słyszałam, że maseczki do twarzy najlepiej jest stosować naprzemiennie. Mi się już znudziły te, które stosowałam do tej pory i szukam nowości. Maseczka z papai brzmi ciekawie, o ile dostanę gdzieś świeżą papaję :P Mieszkam w niewielkiej miejscowości i tu czasem z takimi rzeczami ciężko :) Interesująco wygląda zwłaszcza ta maseczka rozświetlająca. Idzie wiosna a moja skóra dalej wygląda na zmęczoną i szarą;/ Macie na to jakieś inne sposoby?

    • Ciężko dostać papaję w sklepach w małych miejscowościach, zawsze możesz zamówić ze 2-3 sztuki w sklepie internetowym :-)

  2. Cześć! Do tej pory stosowałam naprzemiennie maseczkę z ziemniaka surowego oraz maseczkę z sody oczyszczonej. Tak przeglądałam sieć i natrafiłam na tę maseczkę z papai. Rzeczywiście warto? Jakie macie odczucia z tym związane? Chętnie spróbuję nowości, ale nie chcę w ciemno :P Jaki peeling wykonujecie przed zastosowaniem maseczki na twarz? Ja zwykle stawiam na ten enzymatyczny, ale zastanawiam się nad zmianą. Widzę, że moja cera pozostawia wiele do życzenia… Doradźcie coś proszę…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.