Olej z konopi niektórym ludziom nie kojarzy się dobrze, szczególnie w Polsce jest wielu przeciwników choć całkowicie niesłusznie. Jest on w większości krajów całkowicie legalny, w Polsce został dopuszczony do użytku medycznego.

Właściwości oleju z konopi

Olej z konopi ma szansę stać się nowym superfood. Jego niezwykłe właściwości zostały już powszechnie docenione i nie mają nic wspólnego z odurzaniem się.

Olej z konopi z blisko 80% składa się z dobroczynnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak kwas linolenowy oraz alfa linolenowy.

Olej z konopi

To co ważne w oleju z konopi to równowaga pomiędzy tłuszczami omega 6 i omega 3, które wynosi 3:1, czyli wartość najbardziej pożyteczną dla człowieka. Pozwala ona zachować zdrowe serce i układ krwionośny oraz nerwowy.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Korzeń Maca

Olej z konopi jest również bogaty w wiele kwasów, takich jak na przykład kwas palmitynowy czy gamma – linolenowy.

Jest bogaty w wiele witamin i mikroelementów, jako jedna z nielicznych roślin zawiera w swoim składzie wszystkie z witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, czyli A, D, E, K. W skład minerałów wchodzą magnez, siarka, potas, żelazo, wapń.

Olej z konopi ma funkcje regenerujące, przeciwzapalne, wzmacnia układ odpornościowy do tego stopnia, że doskonale nadaje się do leczenia nawet nowotworów.

Olej z konopi jako kosmetyk

Olej ten jest również wykorzystywany jako świetny kosmetyk. Jako jeden z nielicznych olejów wchłaniania się natychmiast i nie pozostawia tłustej warstwy na naskórku, która mogłaby brudzić ubrania i powodować dyskomfort oraz zatykanie się porów.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Czym zasłynął olej sezamowy? poznaj aż 13 zastosowań!

Świetnie nadaje się jako balsam do ciała, a nawet jako naturalny szampon. Sprawia, że włosy są elastyczne, ale nie wyglądają na przetłuszczone. Skóra i włosy stają się odżywione i odmłodzone ze względu na zawartość witamin młodości.

Kosmetyki z zawartością tłuszczów są świetną ochroną przed powstawaniem zmarszczek, mają właściwości zmniejszające ich powstawanie.

Olej z konopi pomaga pozbyć się przebarwień, popękanych naczynek i innych problemów dermatologicznych, takich jak powstające egzemy, łuszczyce. Olej nadaje się do cery wrażliwej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.