Papryka – kalorie. Papryka to warzywo smaczne i wartościowe, a co więcej bardzo przydatne na diecie. Powinno być codziennym elementem diety.

Właściwości odżywcze papryki

W Polsce znamy różne odmiany papryki, jest ona w kolorze zielony, żółtym, pomarańczowym i czerwonym. Takie spektrum kolorów zdradza, że poszczególne rodzaje mają nieco inne właściwości. Na przykład kolory żółty przechodzący w czerwony zdradzają dużą zawartość beta karotenu – przeciwutleniacza o działaniu antynowotworowym, zbawiennie wpływającym na skórę. Zielona odmiana wskazuje na większą zawartość chlorofilu.

Wszystkie papryki charakteryzują się tym, że są źródłem potasu, wapnia, żelaza, magnezu, a także witaminy E, witaminy C oraz likopenu. Jeśli chodzi o zawartość witaminy C, to zdecydowanie jest jej tu znacznie więcej niż w popularnych cytrusach. Zauważono ponadto, że papryka pozytywnie wpływa na zdolności umysłowe osób ją zjadających, a nawet ma dobroczynny wpływ na męską potencję. Papryka jest jednak warzywem dość ciężkostrawnym, dlatego nie jest zalecana osobom, które mają wyjątkowe trudności z trawieniem.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Przyprawy i zioła na odchudzanie

Papryka – kalorie

Papryka to warzywo w większości składające się z wody, dlatego też jest wyjątkowo niskokaloryczne. Cała papryka średniej wielkości zawiera tylko około 30 kalorii. Papryka zielona ma 25 kalorii. Relatywnie dużo ma papryka żółta – 65 kalorii. Papryka w odmianie podłużnej to również około 30 kalorii. Surówki z dodatkiem papryki dostarczają zatem bardzo mało kalorii, a są pyszne i odżywcze. Warto wspomnieć również o słynnych ostrych papryczkach.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Ile kalorii ma ciasto drożdżowe?

Te nie tylko mają znikomą ilość kalorii, czyli około 8 na jedną papryczkę chilli, ale również zawierają kapsaicynę. Jest ona odpowiedzialna za ostrość papryczek. Substancja ta silnie rozgrzewa, ma działanie antybakteryjne i przyśpieszające przemianę materii. Aby jednak efekt odchudzania był widoczny nie ma co zajadać się ostrymi papryczkami, gdyż trzeba by było zjeść ich naprawdę dużo. Natomiast dostępna jest w formie skondensowanej w kapsułkach.

PODZIEL SIĘ
(4głosów, średnia: 4,75 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.