Manicure paznokci jest częścią pielęgnacji dłoni. Ma to do siebie, że wymaga czasu i poświęcenia, dlatego wiele pań decyduje się na paznokcie hybrydowe, które są dość trwałe. Wokół manicure z użyciem hybrydy narosło wiele nieporozumień, ale również niektóre twierdzenia są prawdziwe. Oto niektóre rozwiane mity i fakty na temat tej metody zdobienia paznokci.

Czym są paznokcie hybrydowe?

Paznokcie hybrydowe to nic innego jak specjalnie przygotowana masa, którą następnie utwardza się z użyciem promieniowania ultrafioletowego. Wykorzystuje się do tego celu specjalne urządzenie emitujące takie promieniowanie. Masa, która służy do wykonania takich paznokci łączy w sobie cechy wykorzystywanych dotychczas paznokci żelowych i akrylowych.

paznokcie-hybrydowe
Paznokcie hybrydowe

Zabieg polega na nałożeniu warstwy bazowej, następnie wybranego lakieru lub kilku rodzajów lakierów do paznokci. Na to nakładana jest kolejna warstwa. Każdy element manicure jest tak samo utwardzany za pomocą lampy UV. Największą zaletą hybryd jest ich trwałość. Są o wiele bardziej odporne na zarysowania, uszkodzenia, nawet przez dwa tygodnie prezentują się dobrze.

To rozwiązanie dla kobiet, które nie mają czasu na to, by często robić manicure. Tradycyjny zostaje na paznokciach w nieskazitelnym stanie najwyżej cztery dni. Z drugiej strony wykonanie hybryd trwa o wiele dłużej niż zwykłego manicure. Cały proces wraz z przygotowaniem płytki paznokcia zabiera około godziny czasu. KONIECZNIE SPRAWDŹ: czym jest manikiur japoński!

Wpływ hybrydy na paznokcie

Wiele kobiet martwi się, że ich paznokcie zostaną zniszczone przez częste wykonywanie hybryd. Okazuje się, że najwięcej zniszczeń dokonuje się przez nieumiejętne przygotowanie paznokci do zabiegu, a także w trakcie próby ich usunięcia. Podczas gdy hybryda jest na paznokciach nie niszczy ich płytki, a wręcz osłania ją przed zniszczeniami spowodowanymi codzienną aktywnością, jak również nawykami takimi jak nadmierne piłowanie czy obgryzanie paznokci

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
POWAŻNE błędy popełniane przy robieniu manicure
hybrydy
Hybrydy

Pod warstwą hybrydy mają szansę odbudować się i odrosnąć zdrowsze. Skoro jednak ściąganie paznokci jest dla nich groźne, trzeba zawsze robić to u kosmetyczki. Podobnie jak cały zabieg. Nie warto go skracać, oszczędzać na lakierach, pomijać etapów przygotowania paznokci, ponieważ to właśnie te drobne rzeczy powodują ich zniszczenie.

Koszt wykonania hybrydy nie jest tani, ale konieczny, jeśli chcemy mieć ładne paznokcie, zarówno swoje naturalne, jak i hybrydowe. Wobec tych faktów umiera kolejny argument niektórych klientek salonów kosmetycznych twierdzących, że pomiędzy zabiegami nakładania hybrydy należy zachować przerwę – nie trzeba tego robić, możemy zachować ciągłość.

Choroby paznokci a hybrydy

W niektórych kręgach krążą mity, jakoby paznokcie hybrydowe były odpowiedzialne za większe prawdopodobieństwo pojawienia się grzybicy paznokci. To schorzenie występuje na paznokciach stóp, gdzie również wykonuje się hybrydę. Ponadto niektórzy twierdzą, że paznokcie „duszą” się pod warstwą lakierów. Tymczasem oba te twierdzenia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. ZOBACZ: jak zrobić hybrydy właściwie!

hybrydowe-paznokcie
Hybrydowe paznokcie

Jeśli po wykonaniu pedicure z hybrydy zaczęły się problemy z grzybicą, to najwyraźniej wykonano go za pomocą brudnych narzędzi, które nie zostały odpowiednio zdezynfekowane po poprzedniej klientce. To od niej zarażono się grzybicą, przyczyną nie jest bezpośrednio sama warstwa hybrydy. Podobnie paznokcie nie muszą wcale „oddychać”, ponieważ tak jak włosy nie potrzebują dostępu tlenu do prawidłowego rozwoju.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Wpływ palenia papierosów na urodę

Promieniowanie UV z lampy do hybrydy

lampa-do-paznokci-hybrydowych
Lampa do paznokci hybrydowych

Niektóre z osób martwią się promieniowaniem UV produkowanym przez urządzenia do utwardzania hybrydy. Dużo mówi się o tym, że jest ono szkodliwe, a chcąc nie chcąc, podczas wykonywania hybryd skóra ma z nim kontakt. Jednak nie ma powodu do zmartwień. W dobrych i nowoczesnych lampach UV, a także przy prawidłowo wykonanym manicure z użyciem odpowiedniej bazy, czas jaki należy poświęcić na utwardzenie paznokci hybrydowych to około trzy minuty.

W tym czasie raz na kilka tygodni nie ma obaw, że rozwinie się nowotwór. Ponadto na palcach nie ma żadnych znamion, które byłby nieopatrznie wystawiane na działanie promieniowania. Jeśli jednak pozostają obawy, to wykonywanie hybryd możemy zostawić sobie na specjalne okazje, czyli robić je raczej rzadko.

Domowy manicure a hybrydy

Niektóre kobiety chcą zaoszczędzić czas sobie oraz kosmetyczce i wykonują przygotowanie pod paznokcie hybrydowe samodzielnie w domu. Warto jednak wiedzieć, że nie każda z nas robi to tak, jak powinna. Przede wszystkim podczas domowego manicure możemy uszkodzić płytkę paznokcia, a także nabawić się drobnych ranek. Podczas wykonywania zabiegu (do którego stosuje się alkohol) będzie to powodowało pieczenie i nieprzyjemne doznania.

Ponadto zbyt krótkie paznokcie nie nadają się jako baza pod hybrydy. Zalecane jest, aby całą pracę zostawić doświadczonej manikiurzystce. Nie należy ukrywać prawdziwego stanu paznokci. Doświadczona kosmetyczka i tak od razu zauważy wszystkie problemy. Niestety w przypadku gdy mamy łamliwe paznokcie, nie jest możliwie wykonanie manicure hybrydowego, ponieważ płytka paznokcia musi być mocna i zdrowa.

(2głosów, średnia: 4,50 z 5)
Loading...
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.