Manicure hybrydowy jest częścią pielęgnacji dłoni. Ma to do siebie, że wymaga czasu i poświęcenia, dlatego wiele pań decyduje się na paznokcie hybrydowe, które są dość trwałe.

Wokół manicure z użyciem hybrydy narosło wiele nieporozumień, ale również niektóre twierdzenia są prawdziwe. Oto niektóre rozwiane mity i fakty na temat tej metody zdobienia paznokci.

(koniecznie sprawdź: Lampa do hybryd – ranking)

Czym są paznokcie hybrydowe?

Paznokcie hybrydowe to nic innego jak specjalnie przygotowana masa, którą następnie utwardza się z użyciem promieniowania ultrafioletowego. Wykorzystuje się do tego celu specjalne urządzenie emitujące takie promieniowanie.

Warto przeczytać:

Masa, która służy do wykonania paznokci hybrydowych łączy w sobie cechy wykorzystywanych dotychczas paznokci żelowych i akrylowych.

paznokcie-hybrydowe
Paznokcie hybrydowe

Zabieg polega na nałożeniu warstwy bazowej, następnie wybranego lakieru lub kilku rodzajów lakierów do paznokci. Na to nakładana jest kolejna warstwa. Każdy element manicure jest tak samo utwardzany za pomocą lampy UV.

Największą zaletą hybryd jest ich trwałość. Paznokcie hybrydowe są o wiele bardziej odporne na zarysowania, uszkodzenia, nawet przez dwa tygodnie prezentują się dobrze.

To rozwiązanie dla kobiet, które nie mają czasu na to, by często robić manicure. Tradycyjny lakier zostaje na paznokciach w nieskazitelnym stanie najwyżej cztery dni. Z drugiej strony wykonanie hybryd trwa o wiele dłużej niż zwykłego manicure. Cały proces wraz z przygotowaniem płytki paznokcia zabiera około godziny czasu. KONIECZNIE SPRAWDŹ: czym jest manikiur japoński!

Wpływ hybrydy na paznokcie

Wiele kobiet martwi się, że ich paznokcie zostaną zniszczone przez częste wykonywanie hybryd. Okazuje się, że najwięcej zniszczeń dokonuje się przez nieumiejętne przygotowanie paznokci do zabiegu, a także w trakcie próby ich usunięcia.

Podczas gdy hybryda jest na paznokciach nie niszczy ich płytki, a wręcz osłania ją przed zniszczeniami spowodowanymi codzienną aktywnością, jak również nawykami takimi jak nadmierne piłowanie czy obgryzanie paznokci

hybrydy
Hybrydy

Pod warstwą hybrydy mają szansę odbudować się i odrosnąć zdrowsze. Skoro jednak ściąganie paznokci jest dla nich groźne, trzeba zawsze robić to u kosmetyczki. Podobnie jak cały zabieg. Nie warto go skracać, oszczędzać na lakierach, pomijać etapów przygotowania paznokci, ponieważ to właśnie te drobne rzeczy powodują ich zniszczenie.

Koszt wykonania hybrydy nie jest tani, ale konieczny, jeśli chcemy mieć ładne paznokcie, zarówno swoje naturalne, jak i hybrydowe.

Wobec tych faktów umiera kolejny argument niektórych klientek salonów kosmetycznych twierdzących, że pomiędzy zabiegami nakładania hybrydy należy zachować przerwę – nie trzeba tego robić, możemy zachować ciągłość.

Choroby paznokci a hybrydy

W niektórych kręgach krążą mity, jakoby paznokcie hybrydowe były odpowiedzialne za większe prawdopodobieństwo pojawienia się grzybicy paznokci. To schorzenie występuje na paznokciach stóp, gdzie również wykonuje się hybrydę.

Ponadto niektórzy twierdzą, że paznokcie “duszą” się pod warstwą lakierów. Tymczasem oba te twierdzenia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. ZOBACZ: jak zrobić hybrydy właściwie!

hybrydowe-paznokcie
Hybrydowe paznokcie

Jeśli po wykonaniu pedicure z hybrydy – zaczęły się problemy z grzybicą, to najwyraźniej wykonano go za pomocą brudnych narzędzi, które nie zostały odpowiednio zdezynfekowane po poprzedniej klientce.

To od niej zarażono się grzybicą, przyczyną nie jest bezpośrednio sama warstwa hybrydy. Podobnie paznokcie nie muszą wcale “oddychać”, ponieważ tak jak włosy nie potrzebują dostępu tlenu do prawidłowego rozwoju.

Najlepsze lakiery hybrydowe?

Lakierów hybrydowych jest naprawdę masa, stawiałabym tutaj na duże znane marki a wyznacznikiem jakości lakieru hybrydowego jest dla mnie (i dla Was pewnie też) ile czasu taki lakier hybrydowy utrzyma się na paznokciach, załóżmy, że przyzwoite minimum to 3 tygodnie. Z tych przetestowanych przeze mnie osobiście lakierów hybrydowych – polecam:

  • Lakiery hybrydowe marki Cosmetics Zone
  • Lakiery hybrydowe Mistero Milano
  • Lakiery hybrydowe marki Semilac
  • Lakier hybrydowy Artvital
  • Lakiery hybrydowe Inc

Z pewnością macie doświadczenie z innymi również lakierami hybrydowymi, dlatego chętnie poznam Wasze opinie na ich temat, jeśli będzie pojawiać się dużo głosów “za” to wpisze na listę sugerowany przez Was lakier do paznokci. Zapraszam do komentowania i dzielenia się markami które wypuszczają dobrej jakości lakiery do paznokci hybrydowych!

Czego będę potrzebować aby wykonać hybrydy?

Do wykonania hybryd w domu, będziesz potrzebowała następujących akcesoriów:

  • lampa Uv
  • oliwka do skórek
  • pilnik
  • bloczek polerski
  • primer
  • odtłuszczacz
  • hybryda nawierzchniowa
  • baza pod hybrydę
  • lakier hybrydowy o dowolnym kolorze

Paznokcie hybrydowe krok po kroku

  1. Dobrze opiłuj paznokcie
  2. Wytnij lub odsuń skórki wokół paznokcia
  3. Blokiem polerskim zmatowiej płytkę paznokcia
  4. Usuń pył z paznokci i przetrzyj odtłuszczaczem ew. użyj primer
  5. Nałóż bazę pod hybrydy i utwardź ją lampą UV (2minuty)
  6. Następnie nałóż pierwszą warstwę lakieru hybrydowego i też utwardź lampą UV (2 minuty)
  7. Teraz nałóż tzw Top (lakier nawierzchniowy) i utwardź go lampą (2 minuty)
  8. Przemyj płytkę paznokcia odtłuszczaczem, nałóż oliwkę i wmasuj ją w skórki i w paznokcie

Promieniowanie UV z lampy do hybrydy

lampa-do-paznokci-hybrydowych
Lampa do paznokci hybrydowych

Niektóre z osób martwią się promieniowaniem UV produkowanym przez urządzenia do utwardzania hybrydy. Dużo mówi się o tym, że jest ono szkodliwe, a chcąc nie chcąc, podczas wykonywania hybryd skóra ma z nim kontakt. Jednak nie ma powodu do zmartwień.

W dobrych i nowoczesnych lampach UV, a także przy prawidłowo wykonanym manicure z użyciem odpowiedniej bazy, czas jaki należy poświęcić na utwardzenie paznokci hybrydowych to około trzy minuty.

W tym czasie raz na kilka tygodni nie ma obaw, że rozwinie się nowotwór. Ponadto na palcach nie ma żadnych znamion, które byłby nieopatrznie wystawiane na działanie promieniowania. Jeśli jednak pozostają obawy, to wykonywanie hybryd możemy zostawić sobie na specjalne okazje, czyli robić je raczej rzadko.

Jak zdjąć paznokcie hybrydowe?

  1. Najpierw wykonaj piłowanie warstwy nawierzchniowej paznokcia hybrydowego.
  2. Namocz wacik w płynie do usuwania hybryd, przyłóż go do paznokcia i owiń aluminiową folią.
  3. Odczekaj 15 minut i odwiń folię, delikatnie zdejmując lakier hybrydowy z paznokci.
  4. Jeśli lakier hybrydowy jeszcze się trzyma w niektórych miejscach, to pomóż sobie patyczkiem drewnianym bądź pilniczkiem.
  5. Nigdy nie zrywaj hybryd na siłę bo uszkodzisz sobie płytkę paznokcia

Domowy manicure a hybrydy

Niektóre kobiety chcą zaoszczędzić czas sobie oraz kosmetyczce i wykonują przygotowanie pod paznokcie hybrydowe samodzielnie w domu. Warto jednak wiedzieć, że nie każda z nas robi to tak, jak powinna.

Przede wszystkim podczas domowego manicure możemy uszkodzić płytkę paznokcia, a także nabawić się drobnych ranek. Podczas wykonywania zabiegu (do którego stosuje się alkohol) będzie to powodowało pieczenie i nieprzyjemne doznania.

Ponadto zbyt krótkie paznokcie nie nadają się jako baza pod hybrydy. Zalecane jest, aby całą pracę zostawić doświadczonej manikiurzystce. Nie należy ukrywać prawdziwego stanu paznokci.

Doświadczona kosmetyczka i tak od razu zauważy wszystkie problemy. Niestety w przypadku gdy mamy łamliwe paznokcie, nie jest możliwie wykonanie manicure hybrydowego, ponieważ płytka paznokcia musi być mocna i zdrowa.

Kiedy nie mogę zakładać hybrydy na paznokcie?

Jeśli cierpisz na jakieś choroby paznokci to hybrydy stanowczo odpadają. Tak samo kruche i łamliwe paznokcie mogą nie utrzymać “ciężaru” warstwy hybrydowej. Dlatego zanim umówisz się robienie hybryd, dokładnie obejrzyj swoje paznokcie czy pojawiają się na nich:

  • przebarwienia paznokcia
  • przerost płytki paznokcia i pogrubienie
  • fałdy, bruzdy i linijne wybroczyny pod paznokciami
  • wklęsłe paznokcie i zagłębienia
  • oddzielanie się płytki paznokcia od łożyska

Jeśli zaobserwowałaś u siebie któreś z wymienionych chorób paznokci to stanowczo zrezygnuj z hybryd i zamień wizytę u manikiurzystki na wizytę u dermatologa. Każda choroba paznokci jest wyleczalna więc się nie załamuj, zacznij leczenie paznokci a już wkrótce będziesz miała hybrydy na paznokciach!

W innym przypadku, nałożenie na takie paznokcie lakieru hybrydowego, sprawi Ci cierpienie oraz osłabisz już słabe paznokcie…

Cenne wskazówki aby hybryda na paznokciach utrzymała się długo:

  • Zawsze jest czas na ewentualne poprawki i zmiany w podczas nakładania lakieru hybrydowego, lecz tylko do czasu włożenia dłoni pod lampę
  • Postaraj się nie zalać skórek lakierem hybrydowym, dobrze także pokryj krawędzie paznokci!
  • Nie eksperymentuj na paznokciach używając nieznanych lakierów hybrydowych
  • Higiena i czystość w trakcie nakładania hybrydy na paznokcie to absolutna podstawa! W ten sposób unikniesz zakażeń i grzybicy paznokci!

Problemy z nałożeniem hybryd? oto co zrobiłaś źle:

Wiele rzeczy może pójść nie tak gdy zakładasz hybrydy pierwszy raz. Oto najczęstsze problemy z hybrydami i rozwiązania dzięki którym zażegnasz problem!

Hybrydy odchodzą płatami z paznokci

  • problem ten powstaje gdy płytka paznokcia jest zbyt tłusta i traci swoją przyczepność, rozwiązaniem jest bardzo dokładne odtłuszczenie płytki paznokcia oraz zastosowanie primera.
  • słabo zmatowiona płytka paznokcia
  • rozdwajające się, kruche paznokcie
  • za gruba warstwa lakieru
  • kiepskiej firmy lakier hybrydowy

Odchodzenie lakieru hybrydowego od paznokcia od strony skórek

Jednym z etapów przed nałożeniem paznokci hybrydowych jest wycinanie i odsuwanie skórek, jeśli zrobiłaś to niewłaściwie, to bardzo możliwe, że między paznokciem a powłoką hybrydową powstały mikroskopijne szczelinki do których dostaje się powietrze i hybrydy odchodzą od paznokcia.

Rozwiązaniem jest właściwe wycięcie skórek i nałożenie lakieru około 2 mm od skórek, czyli większa precyzja!

Lakier hybrydowy odchodzi od paznokci ze strony krawędzi paznokcia

Odchodzenie lakieru hybrydowego od strony wolnego brzegu paznokcia przytrafia się najczęściej rozdwajającym się paznokciom.

Często też powodem odchodzącego lakieru hybrydowego jest praca jaką wykonujesz, praca fizyczna lub stukanie w klawiaturę przez cały dzień, takie mikro drgania w dłuższej perspektywie uszkodzą strukturę hybryd.

A może po prostu źle nałożyłaś bazę pod hybrydy? musisz pamiętać, że świeżo nałożona baza pod hybrydy, kurczy się troszkę i odkrywa 1 mm krawędzi paznokcia gdzie później dochodzi do rozdwojenia.

Lakier hybrydowy kurczy się pod działaniem lampy UV

Działanie lampy na hybrydę sprawia, że twardnieją one dość szybko – delikatnie kurcząc się i ściągając delikatnie do środka. Dlatego tak ważne jest zmatowienie paznokcia przed nałożeniem hybrydy oraz jego dokładne odtłuszczenie!

Tak aby lakier później nie ślizgał się. Moją radą także jest – nakładanie hybrydy na paznokieć po paznokciu i tak samo wkładanie paznokieć po paznokciu pod lampę a nie wszystkie od razu.

Kolor ściąga się i kurczy pod wpływem działania lampy UV

Tak dzieje się jeśli zmieszasz dwa rodzaje różnych producentów lakierów i podkładów do paznokci bądź gdy nałożysz zbyt grubą warstwę lakieru na bazę, pamiętaj aby nakładać jedynie cienkie warstwy! wtedy nie będzie ona miała siły ściągnąć się.

Popękany lakier hybrydowy już po kilku dniach

Oznacza to raczej kiepskiej jakości lakier do paznokci. Nieelastyczna hybryda nie jest wtedy odporna na uderzenia i pęka. W takiej sytuacji radzę zmienić producenta lakieru hybrydowego, możesz spróbować też powalczyć i nakładać mega cienkie warstwy lakieru hybrydowego i dodatkowe pokryć go top coatem i utwardzić lampą UV.

Nie mogę ściągnąć hybrydy removerem ani acetonem

Jeden z częstszych problemów z paznokciami hybrydowymi :0 W idealnym świecie, hybrydy powinny odejść od paznokcia płatami po zastosowaniu acetonu lub removera, jednak życie stawia nas w nieco innej sytuacji.

Warto wtedy pomóc hybrydzie zejść drewnianym patyczkiem, pilniczkiem lub bloczkiem polerskim. Warto także wykazać się cierpliwością i dokładnie namoczyć waciki w acetonie, położyć je na paznokcie i owinąć folią aluminiową tą świecącą warstwą do środka.

Bąbelki w lakierze hybrydowym

Nie wiem jak one się tam odstają ale jeśli traficie na taki lakier z bąbelkami to wystarczy przed nałożeniem lakieru na paznokcie – dobrze wymieszać pędzelkiem zawartość buteleczki – inaczej będziecie się męczyć podczas nakładania hybrydy na paznokieć!

Jeśli macie inny problem z hybrydami to piszcie, postaram się szybko odpisać!

Koniecznie sprawdź:

9 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!