Zima to czas zastoju nie tylko jeśli chodzi o przyrodę, czy samopoczucie, ale również o urodę. W tym czasie nie mamy chęci na zaawansowane zabiegi pielęgnacyjne, często wiele z nich po prostu odpuszczamy tak jak na przykład depilację.

Wiosna to czas przypływu nowej energii, moment, którego nie należy przegapić, aby wyglądać i czuć się dobrze.

Koniecznie przeczytaj wczorajszy wpis: Najlepszy peeling enzymatyczny – RANKING

Kiepska pielęgnacja skóry zimą?

Lista błędów pielęgnacji w zimie jest długa. I każdemu z lenistwa zdarzyło się je popełnić. Ile razy, zamiast coś zrobić, woleliśmy leżeć z laptopem i oglądać kolejny odcinek ulubionego serialu?

Do największych grzeszków należy niestosowanie odpowiedniej ochrony delikatnych części ciała. Cera, dłonie i usta nieodpowiednio pielęgnowane stają się suche.

pielegnacja-cery-zima

Nie używanie rękawiczek, kremów i pomadek ochronnych odbija się na skórze. Innym powszechnym błędem jest przebywanie w pomieszczeniach, gdzie temperatura jest podkręcona na najwyższe obroty.

Grzejnik powoduje, że powietrze w pomieszczeniu jest suche (oto: jak suche powietrze wpływa na skórę), odwadnia to skórę, sprawiając, że włosy mocno się elektryzują. Nie pomagało również podjadanie dużej ilości tłustego jedzenia.

A jak wiadomo, zimą chęć na nie rośnie. Powoduje to wzrost wagi, cellulit, a także zwiększenie problemu z pryszczami.

# Intensywny detoks

Wiosenny czas to idealny moment na detoks. Należy odstawić tłuste przekąski, biały chleb, bułki, ciastka, cukier.

Zalecane jest wypijanie dużej ilości wody, najlepiej na pusty żołądek rano. Oczyszczając organizm, oczyszczamy również skórę. Zalecane jest picie ziół. Jeśli latem poprzedniego roku zebraliśmy jakieś, to teraz jest najlepsza pora aby wypić resztę zapasów.

Bardzo dobrze zadziała pokrzywa, skrzyp polny. Nie tylko przyśpieszają przemianę materii, wspomagają wydzielanie moczu, przez co toksyny opuszczają organizm, ale również poprawiają stan cery i pomagają w zażegnaniu wielu problemów.

Między innymi w nadmiernym wydzielaniu sebum. W sklepach pojawiają się już pierwsze tegoroczne nowalijki – kupujmy świeże warzywa, szczególnie te zielone, zawierające chlorofil, takie jak seler naciowy.

Dobrze jest przyrządzać z nich świeże sałatki, a także zielone koktajle. Jedzmy również zielone algi morskie.

# Wspomaganie detoksykacji i peeling skóry

Cera potrzebuje oczyszczenia, a detoks sprawia, że chwilowo jej kondycja może się pogorszyć. Wysyp pryszczy podczas oczyszczania lub zwiększone wydzielanie sebum to nie tragedia. Powinniśmy wówczas wspomóc cerę.

peeling-skory
Peeling skóry

Dobrym sposobem na jej oczyszczenie i przywrócenie miękkości oraz czystych porów są kąpiele. Zalecana jest kąpiel w borowinie, glince bentonitowej lub soli himalajskiej. Wszystkie te produkty natury mają silne właściwości oczyszczające skórę, zwężające pory i nawilżające.

Zalecane są również peelingi, na przykład peeling z soli himalajskiej lub peeling z sody oczyszczonej oraz oleju kokosowego. Skóra odzyska blask, miękkość i młodość.

# Intensywne nawilżanie skóry

Warto zainwestować w dobry krem nawilżający lub używać naturalnych olejków. Te ostatnie oprócz nawilżenia pomagają również w stworzeniu warstwy ochronnej na skórze, ponieważ zawierają antyoksydanty.

Najwięcej znajdziemy ich w olejku rozmarynowym, olejku monoi, w olejach z pestek. Sięgajmy również po ajurwedyjskie naturalne kosmetyki stworzone z ziół i olejów.

Jak wspomóc włosy po zimie?

Po zimie nastaje bardzo dobry czas, by skrócić włosy. Nie ma co liczyć na to, że rozdwojone końcówki same w cudowny sposób się skleją – jedynym ratunkiem jest ich obcięcie.

Nie tylko pozbędziemy się suchych końcówek, ale również odświeżymy swój wygląd na wiosnę i od razu wizualnie poprawimy wygląd zmęczonych zimą włosów.

wlosy-po-zimie
Czy tak wyglądają Twoje włosy po zimie :) ?

W pielęgnacji zmatowiałych, wypadających i suchych włosów ważne jest wprowadzenie większej ilości odżywek, masek, kremowania i olejowania włosów. Po zimie włosy potrzebują intensywnego nawilżenia.

Pomogą kosmetyki na przykład z proteinami jedwabiu, keratyny. Możemy skorzystać z kosmetyków aptecznych o zwiększonej skuteczności niż tych z drogerii. Skuteczne są także domowe sposoby, chociażby oliwa z oliwek i żółtko jajka, drożdże.

Jakie zabiegi kosmetyczne wykonywać na wiosnę?

Wiosna to czas, kiedy chcemy zrobić coś ekstra dla swojej urody, by zachwycić wyglądem. Aby tego dokonać, warto udać się do salonu kosmetycznego.

Tutaj również trwają wielkie zmiany w wykonywanych zabiegach, warto skorzystać z wielu zachęcających promocji pojawiających się w tym czasie.

mikrodermabrazja.jpg

Jednymi z zabiegów polecanych na wiosnę są mikrodermabrazja oraz mezoterapia igłowa i bezigłowa.

Mikrodermabrazję przeprowadza się za pomocą mikrocząsteczek diamentów, które są najtwardszym znanym materiałem w przyrodzie i doskonale usuwają martwy naskórek na głębokim poziomie.

Mezoterapia igłowa doskonale odżywia głębiej niż jakikolwiek krem i silnie regeneruje. Do ciała polecane są zabiegi likwidujące cellulit i poprawiające wygląd skóry, by wiosną i latem, gdy odsłaniamy więcej ciała, było one jędrne i gładkie.

Obecnie najskuteczniejszym zabiegiem, który pozwala tego dokonać, jest endermologia. Polega na zastosowaniu techniki masażu tkanek wspomaganą podciśnieniem.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!