PODZIEL SIĘ

Czy kiedykolwiek dopadły kogoś z Was myśli, że zaczęliście wątpić w sens codziennej nauki, przygotowywania się do egzaminów? Z pewnością tak. W życiu każdego z Nas przyszedł kiedyś moment takiego zwątpienia. Zadajemy sobie wtedy pytanie „Po co nam ta wiedza? Przecież nigdy w życiu mi się to nie przyda”.

motywacja-do-nauki

Myśl pozytywnie o tym, czego się uczysz

Dlatego też w takich momentach bardzo istotne jest to, aby nie poprzestać na takich rozmyślaniach. Ważne jest to, aby dostrzec w tym, co robimy korzyści, jakie możemy osiągnąć z tego, że zapoznamy się z danym tematem i posiądziemy wiedzę z nim związaną. Najlepszym sposobem, aby nie stracić motywacji w takich sytuacjach jest próba powiązania tego, czego się w danym momencie uczymy z tym, co Nas dookoła otacza.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Wymówki vs motywacja

Próba powiązania tego z codzienną rzeczywistością, a także umiejętność wykorzystania tej wiedzy w codziennych sytuacjach życiowych. Praktyka jest najlepszym owocem naszej nauki, dlatego też nie możemy wątpić w to, że nigdy przykładowo nie przyda nam się wzór na obliczenie pola kwadratu, gdyż dzięki tej wiedzy kiedyś w przyszłości z łatwością będziemy mogli poradzić sobie z zakupieniem odpowiedniego wymiaru wykładziny do swojego pokoju.

Ucz się na dobrych przykładach

Więcej czerpiemy z wiedzy, gdy mamy poparcie w praktycznych przykładach. Dlatego też warto próbować uczyć się w ten sposób. Może to okazać się najlepszą motywacją do dalszej nauki, gdy okaże się, że nie tak ciężko przyjdzie nam nauka poszczególnych partii materiału.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Motywacja – szukanie korzyści

Ucz się systematycznie

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest oczywiście próba systematycznego oraz regularnego przyswajania wiedzy. Gdy wyrobimy w sobie ten właśnie zwyczaj nie będzie to bardzo ciężkim wyzwaniem, aby przygotować się do nadchodzącego egzaminu, gdyż dzięki systematyczności znacznie wcześniej będziemy w stanie opanować obowiązujący nas materiał. Z pewnością motywującym nie będzie fakt, że na naukę mamy tylko jeden wieczór, a sposobność rozłożenia tego materiału na kilka dni.

Dobra motywacja jest bardzo istotnym czynnikiem, który wchodzi w skład naszej nauki. Koniecznością jest uświadomienie sobie, jakie korzyści możemy uzyskać z naszej nauki i jak najlepsze ich wykorzystanie w naszym codziennym życiu.

(3głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.


BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Komentarz

Imię *

Email *

Strona internetowa

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.