Pozytywne nastawienie odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. Podobnie sytuacja wygląda z naszą motywacją. Pozytywne myślenie o czekającym nas zadaniu sprawia, że dużo łatwiej jest nam je wykonać. W rezultacie nie tylko łatwiej jest nam podjąć aktywność fizyczną, ale również dłużej w niej wytrwać. Poza tym pozytywne myślenie i związane z nim optymistyczne nastawienie mają naprawdę wielką moc sprawczą.

motywacja-do-cwiczen

Myślenie życzeniowe

Kiedy nasze działanie wspierane jest przez pozytywne myśli jest też dużo efektywniejsze. Aby tak było musimy wystrzegać się negatywnego nastawienia w stylu „nie uda się”, „nie dam rady”, „ to jest dla mnie za trudne”. Wprowadza ono w nasze życie tzw. samospełniającą się przepowiednię.

Nastawiamy w ten sposób nasz umysł na porażkę, przez co nasza efektywność zdecydowanie spada, a w rezultacie rzeczywiście nie udaje nam się osiągnąć zamierzonego celu. Kiedy zamiast na porażkę nastawiamy nasz umysł na sukces, pobudzamy go do działania i tym samym mamy dużo większą szansę na jego rzeczywiste osiągnięcie. Perspektywa przyszłego sukcesu natychmiast pobudza naszą motywację.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Wymówki a motywacja do ćwiczeń

Jeśli rozpoczynając nawet najtrudniejszy trening będziemy przekonani o tym, że nam się uda go ukończyć w rzeczywistości mamy na to dużo większe szanse, niż gdybyśmy analizując ćwiczenia, które musimy kolejno wykonać założyli, że są one dla nas za trudne. Dlatego powinniśmy dążyć do wykształcenia u siebie nawyku pozytywnego myślenia, dzięki któremu będziemy dużo efektywniejsi w naszych działaniach.

Sztuka pozytywnego nastawienia

Pozytywne myślenie często bywa określane mianem magnesu, który bardzo dobrze przyciąga do nas pozytywne sytuacje i emocje. Aby nastawić swoje myślenie na pozytywne przede wszystkim musimy spodziewać się i oczekiwać sukcesu, a wystrzegać porażek oraz przekuwać je w wyzwania, które po prostu musimy zrealizować. Ponadto powinniśmy zwiększać swoją kreatywność, a także wytrwałość w dążeniu do celu.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Rozwiązania dla osób, które się odchudzają

Musimy również zwiększyć swoje poczucie wartości i wiarę we własne możliwości.  Powinniśmy także w przypadku niepowodzeń dążyć do poszukiwania dobrych, alternatywnych rozwiązań, a nie skupiać się na problemach z nimi związanymi. Nie możemy również zapomnieć o dostrzeganiu nowych szans i możliwości. Pozytywne nastawienie jest trudną sztuką, jednak dzięki tej umiejętności mamy szansę odmienić nasze życie na lepsze i wytrwać nawet w najtrudniejszych postanowieniach.

PODZIEL SIĘ
(3głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.