Rodzynki – kalorie. Rodzynki to najbardziej popularne u nas bakalie. Dodawane są najczęściej do ciast i deserów, na przykład lodów, bitej śmietany. Dla wielu rodzynki to koszmar dzieciństwa, zmuszający do mozolnego wygrzebywania ich z kawałka ciasta.

Rodzynki – wartości odżywcze

Bakalie te wykonywane są z owoców winogrona, poddanych specjalnemu procesowi suszenia. Owoce suszone mają więcej wartości niż świeże, chociaż i większą ilość kalorii. Rodzynki na przykład są bogate w takie składniki jak potas, żelazo, magnez, wapń, cynk, czy takie śladowe, ale potrzebne pierwiastki jak bor.

Oprócz tego są bogatym źródłem antyutleniaczy i witamin z grupy B, oraz witamin C, E, K.  Znajduje się tu dużo węglowodanów, a więc garść rodzynek to idealne rozwiązanie jako przekąska w przerwie w pracy czy między zajęciami.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Awokado - kalorie

Dostarczy dużej ilości składników poprawiających nastrój, zwiększających chęć do pracy i odżywiających mózg. Bakalie takie jak rodzynki to energetyczne jedzenie stosowane zamiast słodkich batonów.

Te ostatnie nie mają żadnych wartości odżywczych, a za to wysoki indeks glikemiczny. Rodzynki również mają wysoki indeks, lecz przynajmniej nie są wyłącznie pustymi kaloriami.

Rodzynki – kalorie

Podobnie jak wszystkie suszone owoce, rodzynki również są znacznie kaloryczne. Garść rodzynek to 80 kalorii, a szklanka, czyli ilość jaką dodaje się do ciast i deserów to blisko 400 kalorii. A więc rację mają ci, co pracowicie wydłubują rodzynki z ciasta, bowiem w połączeniu z dodatkiem cukru sprawiają one, że jeden kawałek jest bardzo kaloryczny. Podobnie rzecz ma się w przypadku rodzynek w czekoladzie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Kaszanka – kalorie

Zaledwie garść to aż 200 kalorii. Zatem na diecie wystarczy zastosować jeden prosty trick polegający na zmniejszeniu ilości cukru i nie dodawaniu rodzynek do słodkich wypieków.

Z drugiej strony rodzynki są na tyle słodkie, że nadają się doskonale jako dodatek na przykład do owsianki czy kaszy jaglanej na śniadanie. Nie trzeba już dodawać żadnego innego słodzika, a dostarczamy sobie dodatkowo porcji mikroelementów i witamin.

PODZIEL SIĘ
(1głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.