Brzoza to wyjątkowo piękne drzewo, wyróżniające się na tle innych z powodu koloru kory. Wykorzystywana jest różnorako, a jednym z jej produktów jest sok z brzozy.

A skąd wziąć sok z brzozy?

sok-z-brzozy

Sok z brzozy znajduje się  w każdym z drzew tego rodzaju rosnącym w okolicy. Wielu ludzi chętnie z niego korzysta. Korę drzewa nacina się w specjalny sposób, aby umożliwić ściekanie soku, następnie za pomocą systemu rurek sok spływa do specjalnie podstawionego naczynia. Jednakże uzyskanie nawet niewielkiej ilości soku wymaga ogromnej cierpliwości. Ponadto istnieją pory roku, w których sok prawie w ogóle nie płynie, czyli zimą. Za to pojawia się go więcej wiosną i latem.

Specjaliści polecają najbardziej sok zebrany wczesną wiosną, kiedy drzewa zaczynają wypuszczać liście. Dlatego, iż sok z brzozy jest dość trudno uzyskać, większość ludzi decyduje się na jego zakup w sklepie, niestety koszty takiego rozwiązania są dość wysokie, ponieważ za litr napoju trzeba zapłacić nawet około dziesięciu złotych. Natomiast by przynosił większe korzyści zdrowotne dobrze jest pić go regularnie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Owoce baobabu

Właściwości soku z brzozy

Warto wiedzieć dlaczego mimo wysokiej ceny oraz trudności w zdobyciu soku cieszy się wciąż popularnością, szczególnie wśród ludzi starszego pokolenia. Brzoza jest źródłem również innego cennego składnika – ksylitolu, naturalnego zamiennika cukru, wpływającego na zmniejszenie stężenia cholesterolu we krwi.

Sam sok z brzozy zawiera duże ilości witaminy C, dzięki czemu pomaga oczyścić i wzmocnić organizm. W pierwszym kontakcie sok z brzozy nie wygląda zbyt imponująco, i nie smakuje rewelacyjnie. Przypomina raczej lekko posłodzoną wodę. Jednak nie zawiera cukru, a wcześniej wspomniany ksylitol. Sok z brzozy jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają trudności z trawieniem oraz cierpią na powtarzające się problemy żołądkowo jelitowe. Medycyna chińska zauważa, że sok z brzozy wpływa na ogólną witalność, poprawia wygląd włosów, zwiększając ich ilość, pomaga zachować młodość. Wszystko dzięki zawartości antyoksydantów oraz oczyszczenie wątroby, a także zwiększone wydalanie produktów przemiany materii.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Rosół

Sprawdź jak na tle wody kokosowej wypadają inne superfoods takie jak: mak, jagody acai, kiełki, dziki ryż czy pyłek pszczeli.

PODZIEL SIĘ
(4głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.