Lampa UVA która wykorzystywana jest do suszenia powłoki żelowych paznokci może powodować uszkodzenia w skórze co jest najczęstszą przyczyną powstania raka! Lampy ultrafioletowe mogą być jedną z przyczyn zachorowalności na raka!

Naukowcy z Georgia Regents Health System oraz Medical College of Georgia potwierdzili, że 8 zabiegów w salonie manicure w których dochodzi do suszenia powłoki żelowej za pomocą lampy UV wystarczy aby doszło do uszkodzeń w skórze które są najczęstszą przyczyną zachorowań na raka.

Czarniak od lampy UVA

suszenie-paznokci-lampa-uva

Szczególnie kobiety często korzystające z takich usług kosmetycznych są w grupie ryzyka. Wystarczy 10-minutowe naświetlanie lampą UVA która nawet nie powoduje oparzeń skóry (tak jak lampy UVB) aby zrobiło się niebezpiecznie. Ryzyko pojawienia się czerniaka z każdym zabiegiem rośnie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Obgryzanie paznokci

Lampy ultrafioletowe

Strasznie ciężko się zgodzić, że lampy ultrafioletowe są przyczyną pojawienia się nowotworu u wszystkich kobiet, które często bywały w salonach manicure. Kluczowe znaczenie mają tutaj częstotliwość wizyt w salonie, czas suszenia paznokci żelowych oraz siła lampy ultrafioletowej.

Promienie UV są niebezpieczne dla zdrowia – potwierdzone!

lampy-uva

W 2009 roku w USA przeprowadzono badania wśród kobiet które regularnie korzystały z salonów manikiuru. Badaniu poddano wpływ promieni UV na skórę dłoni. Badania wykazały, że dwie, zupełnie zdrowe kobiety które systematycznie korzystały z salonów manikiuru mają powikłania na skórze dłoni. Obie kobiety poddawały swoje dłonie promieniom UVA.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Plamy na paznokciach, co o Tobie mówią i jak się ich pozbyć

Jak się chronić?

Najlepiej nie korzystać z promieni UVA wogóle i zrezygnować z tej metody suszenia lakierów. Możecie też zakładać na dłonie rękawiczki które ochronią skórę dłoni przed działaniem promieni UVA, możecie także smarować dłonie kremami z filtrami UV.

Warto też poprosić manikiurzystkę aby przed suszeniem paznokci, wykonała on masaż dłoni, stosując środek blokujący przenikanie promieni UV na skórę.

PODZIEL SIĘ
(1głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.