PODZIEL SIĘ

Na piękne ciało należy zapracować – niestety bez treningu się nie obędzie. Jeżeli więc chcesz być posiadaczem lub posiadaczką wysportowanej sylwetki, przystąp do ćwiczeń. Podpowiadamy jak obudzić w sobie motywację, która pomoże ci wytrwać w zamierzeniu. Do dzieła!

trening-wymaga-motywacji

Bez motywacji ani rusz

Trening wymaga wysiłku. To twoje poświęcenie na rzecz twojego ciała. Pomimo tego, że wiesz, że robisz to dla siebie, czasami dopadają cię chwile zwątpienia – twoja motywacja słabnie. To zupełnie normalne i jeżeli jest to stan chwilowi, spokojnie sobie z nim poradzisz.

Najważniejsze to nie dopuścić do sytuacji, w której motywacja opuści nas zupełnie – wtedy trzeba zaczynać wszystko od nowa, a każda kolejna próba sprawia, że zaczynamy wierzyć, że i tym razem nam się nie uda. Tracimy poczucie własnej skuteczności, którego odbudowanie to długi i żmudny proces.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Zmiana swojego wyglądu dzięki silnej motywacji!

Wypracuj strategie radzenia sobie w trudnych chwilach

Ćwiczysz, ale stopniowo tracisz wiarę w to, że wytrwasz do końca i zrealizujesz pełny plan treningowy? Zaczynasz żegnać się z marzeniem o wysportowanej sylwetce? Coraz częściej doświadczasz chwil słabości, które biorą nad tobą górę, tak że zapominasz o codziennym treningu?

Jeżeli te sytuacje przytrafiają ci się coraz częściej, jak najszybciej musisz zacząć na nie reagować. Wypracuj własne strategie radzenia sobie ze spadkiem motywacji. Najważniejsze, żeby nie opuściła cię na dobre. W Internecie znajdziesz sporo motywatorów, które pomagają przezwyciężyć tego typu kryzysowe momenty. Na pewno niektóre z nich zainspirują cię na tyle, abyś mogła wykorzystać je w swoim życiu.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Wymówki vs motywacja

Nie ma jednego idealnego sposobu, który pozwoli, aby twoja motywacja utrzymywała się ciągle na tym poziomie – musisz korzystać z różnych metod, które najbardziej trafiają w twoje preferencje. Załóż dziennik, odznaczaj każdy udany dzień treningowy w kalendarzu, zmieniaj ćwiczenia jeśli poczujesz nudę, słuchaj rytmicznej muzyki, kiedy ćwiczysz. Takie zabiegi pozytywnie wpłyną na podtrzymanie motywacji do ćwiczeń.

(1głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.


BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Komentarz

Imię *

Email *

Strona internetowa

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.