Dziś dowiesz się co robić kiedy doskwierają Ci wągry na nosie! Cera każdego człowieka stanowi nie tylko wizytówkę jego wyglądu zewnętrznego, ale także w pewnym sensie stanowi odzwierciedlenie jego stanu zdrowia, oraz umiejętności dbania o siebie.

Problemy z cerą z pewnością potrafią być uciążliwe, powodujące złe samopoczucie i niezadowolenie.

Jedynym z bardzo popularnych mankamentów cery są pojawiające się na niej wągry. Zobacz jak usunąć wągry z nosa!

Wągry na twarzy to łój wymieszany ze zrogowaciałym naskórkiem, który to blokuje ujście porów skóry. Wągry bardzo łatwo ulegają nadkażeniom przez bakterie, tym samym powodując powstawanie pryszczy.

Wyróżniamy różne rodzaje trądziku, w tym także wągry. Wągry to nic innego jak po prostu rozszerzone pory wypełnione substancją tłuszczowo-rogową, która ciemnieje pod wpływem działania światła i tlenu. Wągry potocznie określa się jako:

  • ciemnymi główki
  • robaczki na skórze
  • lub czarne kropki
wągry-na-nosie
Wągry na nosie
Wągry mają postać półpłynną, ale najczęściej spotykaną jest postać zbita.
Tak naprawdę bardzo trudno wskazać jednoznaczny powód, który powoduje ich powstawanie, ponieważ występują także u osób, które dokładnie dbają o swoją cerę.

W jaki sposób powstają wągry ?

Wągry powstają na skutek zatkania ujścia mieszka włosowego. Mogą być one niewielkie i ledwo zauważalne na twarzy. Często jednak w ich obrębie pojawia się stan zapalny, w efekcie dochodzi do pojawienia się dużej, nieestetycznej, wypukłej krosty.

Wągry najczęściej występują u osób z tłustą cerą, jednak niekiedy są to zmiany bardzo kłopotliwe, wągry pojawiają się na twarzy, a szczególnie na nosie.

Nadmiar łoju

Zaskórniki tworzą się, wówczas gdy skóra produkuje zbyt dużo łoju. Nadmiar łoju w połączeniu z brudem i martwymi komórkami rogowymi naskórka – sprzyja zatkaniu ujścia mieszka.

W konsekwencji powoduje to powstanie wągrów. Często są one widoczne w postaci czarnych punkcików. Jest to skutek utlenienia się czopu rogowego zaskórnika.

Ich usunięcie wymaga cierpliwości oraz czasu, przydatna będzie tutaj domowa maska na wągry z węgla leczniczego.

Wągry na nosie

Wągry na nosie to nie tylko zmora nastolatków, którzy bardzo często mają problemy z cerą. Pojawiają się także u osób w starszym wieku – stanowi to kompleks wielu kobiet , które mają cerę dojrzałą.

Wągry siedzą głęboko pod skórą i bardzo trudno jest je usunąć. Wągry na nosie to z pewnością jeden z najbardziej irytujących problemów skórnych.

Na rynku obecna jest cała gama produktów, przeznaczonych do walki z tym defektem.

Jakie są przyczyny powstawania wągrów na nosie?

Zadaniem gruczołów łojowych skóry jest, by wydzielać odpowiednią ilości sebum, a więc łoju skórnego. W następnej kolejności sebum jest wytwarzane na powierzchnię skóry poprzez pory.

Przy prawidłowej ilości sebum, na zewnątrz tworzy się cieniutka warstwa ochronna. Bardzo istotne jest to, iż ilość wydzieliny regulowana jest przez hormony.

Jeśli proces jest zaburzony, bądź pory skóry zostają zatkane złuszczonymi fragmentami naskórka, sebum wówczas nie może wydostać się na zewnątrz i tym oto sposobem powstaje ten nieestetyczny problem, jakim są wągry- zaskórniki.

Mówiąc krócej, przyczyną powstawania wągrów na nosie jest niewłaściwy dobór kosmetyków, które zalegają na skórze, bądź nieprawidłowa gospodarka hormonalna, która sprawia, iż sebum jest wydzielane w nadmiernych ilościach, tym samym powodując powstawanie tych zmian skórnych.

W jaki sposób pozbyć się wągrów na nosie ?

Bardzo istotne jest to, by unikać kosmetyków, które w składzie mają składniki wysuszające bądź podrażniające skórę.

Niektóre mydła mogą powodować łuszczenie się skóry – tym samym przyczyniają się do zatykania się porów skóry.

Warto również unikać tłustych kremów, bądź zbyt mocno nawilżających.

Stosuj tonik z kwasem salicylowym

Dobrym rozwiązaniem może okazać się codzienne przemywanie twarzy tonikiem, zawierającym w swoim składzie kwas salicylowy, gdyż jest to składnik, który nie tylko wysusza skórę, ale również wnika w głąb porów, tym samym oczyszczając je oraz korygując ich kształt.

Z większym problemem skórnym warto wybrać się na wizytę do dermatologa, który nie tylko doradzi, w jaki sposób pozbyć się wągrów, ale również powinien wskazać ogólny sposób dbania o skórę.

Niektóry twierdzą, iż od czasu do czasu, warto pójść do kosmetyczki oraz poddać się specjalistycznym zabiegom do jakich należą na przykład zabiegi z użyciem kwasów, bądź mikrodermabrazja.

Istnieją domowe sposoby na wągry na nosie?

Można sporządzić peeling z ryżu oraz mleka, bądź tonik aspirynowy. Naturalnie bez względu na wybrany sposób najważniejsze jest to, by wszelkiego rodzaju środki oraz metody stosować systematycznie.

Dlatego rozważając, w jaki sposób pozbyć się wągrów, trzeba głównie pamiętać nie tylko o dopasowanych kosmetykach, ale również o regularnym ich używaniu.

Pozbądź się zaskórników!

Przede wszystkim podstawą jest pozbyć się zaskórników, czy to w salonie kosmetycznym, czy za pomocą domowych sposobów, czy zakupionych kosmetyków, oraz wyeliminować przyczynę ich pojawiania się.

Jeśli przyczyną jest niewłaściwa gospodarka hormonalna, warto udać się na wizytę do endokrynologa, z kolei jeśli wągry na nosie są efektem zaniedbania cery, oraz stosowania nieodpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, bądź też kosmetyków do makijażu, warto natychmiast zmienić je na takie, które nie będą szkodziły cerze, by mogła być ona zdrowa i zadbana.

A jak Ty zwalczasz powstające wągry na nosie?

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

4 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.