Towarzystwo Budownictwa Społecznego tzw TBS-y zaczęły powstawać od 1995 roku kiedy to uchwalono ustawę dnia 26 października 1995 roku. Na chwilę obecną w Polsce z powodzeniem funkcjonuje około 400 TBS-ów. Powstają one w każdym większym mieście od wielkości kilkudziesięciu tysięcy. Spółkę TBS może założyć dosłownie każdy ale duża ich większość prowadzona jest przez gminy i spółdzielnie.

mieszkania-tbs

W ustawie przedstawione zostały dwa wymogi które należy spełnić aby móc starać się o mieszkanie z TBS. Pierwszym wymogiem jakie musi spełnić przyszły najemca to brak tytułu prawnego do jakiegokolwiek mieszkania lub lokalu w mieście w którym będziemy starać się o mieszkanie w systemie TBS. Ten wymóg dotyczy wszystkich osób które będą mieszkać w mieszkaniu. Wymóg braku praw do jakiegokolwiek mieszkania jest weryfikowany podczas procesu podpisywania umowy z TBS.

Drugim wymogiem do spełnienia jest przedstawienie zaświadczenia o zarobkach. Zarobki wyraźnie większe niż średnia wysokość w danym województwie mogą stanąć nam na drodze do wymarzonego mieszkania TBS. Miesięczne dochody gospodarstwa domowego nie mogą przekraczać 130% średniego wynagrodzenia w tym województwie w którym staramy się o mieszkanie.

Artykuł powstał we współpracy z ogólnokrajowym portalem mieszkań http://tbs24.pl

PODZIEL SIĘ
(7głosów, średnia: 4,86 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.