PODZIEL SIĘ

W obecnych czasach kiedy to coraz więcej czasu spędzamy w bezruchu i coraz więcej osób wykonuje pracę biurową, ćwiczenia są bardzo istotne. Ich brak może przyczynić się do pojawienia się u wielu osób w przyszłości bardzo poważnych schorzeń.

zdrowie-i-dobre-samopoczucie

Brak chorób

Regularne uprawianie sportu może przyczynić się do dużo lepszego ogólnego stanu zdrowia. Zauważalne jest to szczególnie w późniejszym wieku. Jeżeli dana osoba przez długi czas uprawiała sport to, istnieje dużo większa szansa, że nie dotkną ich żadne poważne choroby. Organizm będzie również znacznie lepiej przygotowany do walki z wszelkiego rodzaju chorobami, które mogą dotknąć przeciętną osobę. Ćwiczenia są więc podstawą do tego aby móc w ogóle myśleć o dobrym zdrowiu przez całe życie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Motywacja do treningu dla każdej z nas wygląda inaczej!

Wytrwanie w ćwiczeniach

Bardzo często jednak największym problemem jest nie samo podjęcie się ćwiczeń a wytrwanie w tym postanowieniu przez długi czas. Większość osób już po kilku tygodniach rezygnuje z ćwiczeń na przykład ze względu na brak czasu. Dlatego też warto jeszcze przed rozpoczęciem ćwiczeń odpowiednio przygotować się do nich.

Takie przygotowanie powinno również to, że motywacja do ćwiczeń z czasem będzie spadać. Warto być więc przygotowanym na taką ewentualność i przygotować sobie plan działania w takiej sytuacji. Może być to na przykład uprawianie ćwiczeń z kimś co znacząco podnosi ich atrakcyjność i sprawia, że chętnie uprawiamy dany sport.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Skuteczne motywowanie

Sposobów na poradzenie sobie ze spadkiem motywacji jest naprawdę wiele i jedyne co należy zrobić to po prostu wybrać ten sposób, który będzie dla nas możliwie jak najbardziej odpowiedni. Ten który dostarczy nam najwięcej radości i pozwoli na bezbolesne przejście przez cały proces braku motywacji.

Przejście braku motywacji

Po przejściu przez stan w którym całkowicie brakuje nam motywacji istnieje duża szansa, że ćwiczenia wejdą nam w nawyk i staną się dla nas rutyną. Wtedy już porzucenie uprawiania sportu jest znacznie cięższe. Najważniejsze to jednak samemu czerpać przyjemność z tego, że dbamy o własne ciało i zdrowie.

(2głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.


BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Komentarz

Imię *

Email *

Strona internetowa

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.