W obecnych czasach kiedy to coraz więcej czasu spędzamy w bezruchu i coraz więcej osób wykonuje pracę biurową, ćwiczenia są bardzo istotne. Ich brak może przyczynić się do pojawienia się u wielu osób w przyszłości bardzo poważnych schorzeń.

Brak chorób

Regularne uprawianie sportu może przyczynić się do dużo lepszego ogólnego stanu zdrowia. Zauważalne jest to szczególnie w późniejszym wieku. Jeżeli dana osoba przez długi czas uprawiała sport to, istnieje dużo większa szansa, że nie dotkną ich żadne poważne choroby.

zdrowie-i-dobre-samopoczucie

Organizm będzie również znacznie lepiej przygotowany do walki z wszelkiego rodzaju chorobami, które mogą dotknąć przeciętną osobę. Ćwiczenia są więc podstawą do tego aby móc w ogóle myśleć o dobrym zdrowiu przez całe życie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Ćwicz z przyjemnością - motywacja przyjdzie sama!

Wytrwanie w ćwiczeniach

Bardzo często jednak, największym problemem jest nie samo podjęcie się ćwiczeń a wytrwanie w tym postanowieniu przez długi czas. Większość osób już po kilku tygodniach rezygnuje z ćwiczeń, na przykład ze względu na brak czasu.

Dlatego też warto jeszcze przed rozpoczęciem ćwiczeń odpowiednio przygotować się do nich…

Takie przygotowanie powinno również to, że motywacja do ćwiczeń z czasem będzie spadać. Warto być więc przygotowanym na taką ewentualność i przygotować sobie plan działania w takiej sytuacji.

Może być to na przykład uprawianie ćwiczeń z partnerem, co znacząco podnosi ich atrakcyjność i sprawia, że chętnie uprawiamy dany sport.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Wyspa komfortu a systematyczny trening

Sposobów na poradzenie sobie ze spadkiem motywacji jest naprawdę wiele i jedyne co należy zrobić to po prostu wybrać ten sposób, który będzie dla nas możliwie jak najbardziej odpowiedni.

Ten który dostarczy nam najwięcej radości i pozwoli na bezbolesne przejście przez cały proces braku motywacji.

Przejście braku motywacji

Po przejściu przez stan w którym całkowicie brakuje nam motywacji istnieje duża szansa, że ćwiczenia wejdą nam w nawyk i staną się dla nas rutyną. Wtedy już porzucenie uprawiania sportu jest znacznie cięższe.

Najważniejsze to jednak samemu czerpać przyjemność z tego, że dbamy o własne ciało i zdrowie.

PODZIEL SIĘ
(2głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.