PODZIEL SIĘ

Jak zwykle zaczyna się bardzo niewinnie. Liczenie kalorii, niejedzenie kalorii, odpuszczanie posiłków w ciągu dnia, coraz mniejsze porcje obiadowe itd.

Wypluwanie jedzenia – OES

OES (ang. Oral Explusion Syndrome) to żucie i wypluwanie jedzenia bez jego połykania. Coraz częściej lekarze i dietetycy dostrzegają ten syndrom i klasyfikują go jako silne zaburzenie odżywiania z podłożem psychicznym.

Najczęściej wypluwanie jedzenia dotyczy osób które w przeszłości miały problemy z bulimią lub anoreksją. Najwięcej wypluwanego jedzenia to produkty wysoko kaloryczne a także produkty które eliminuje się w dietach odchudzających. Przede wszystkim są to fast foody, smażone produkty, czekolada i ciastka.

Dlaczego lepiej nie spieszyć się w odchudzaniu?

wypluwanie-jedzenia

Oszukiwanie ośrodka głodu i sytości

Włożenie pożywienia do ust i przeżuwanie go a następnie wyplucie to oszukiwanie układu trawiennego. Takie działania sprawiają wrażenie, że pokarm został połknięty a jednak nie ma go w żołądku.

Jakie błędy popełniają kobiety na siłowni?!

Nałogowe wypluwanie jedzenia jest zagrożeniem!

Jeśli wypluwanie jedzenia nasili się do tego stopnia, że staje się to nałogiem to narażamy się na poważne skutki uboczne tego nałogu. Oto najczęstsze skutki uboczne nie połykania jedzenia:

  • glikemia
  • podrażnienie śluzówki jamy ustnej
  • wzmożona próchnica
  • infekcja jamy ustnej
  • afty
  • spowolnienie metabolizmu
Jak i w czym kąpać noworodka?

Pamięta, że wypluwanie jedzenia nigdy nie będzie bezpieczną formą odchudzania. Może jednak doprowadzić Cię do bulimii lub anoreksji. A dalej to już długa droga w dół.

Nigdy nie próbuj wypluwania jedzenia!

 

 

 

(13głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ