Dotknęła mnie zdrada męża – co teraz? Jeżeli w Waszym związku pojawiły rysy, które spowodowane zostały niewiernością męża, być może wydaje Ci się, że właśnie runął Ci na głowę cały świat. Tak, zdrada niezwykle boli i jest z pewnością powodem wielu rozstań. Jak jednak powinnaś zachować się Ty? Co dalej z Wami, z Waszym związkiem, wspólnym domem i marzeniami? Powiemy Wam jak radzą sobie inne kobiety w takich przypadkach. Być może któraś z porad będzie dla was prawdziwym catharsis, które oczyści Was i pomoże na nowo zbudować pewność siebie i docenić własną wartość.

Pięknym za nadobne

zdrada-meza
Mąż mnie zdradził!

Często zdradzie męża towarzyszy chęć zemsty. Zraniona kobieta, żona (czasem jednocześnie i matka) pragnie odegrać się na swoim niewiernym partnerze, odpłacając mu pięknym za nadobne. I choć podobno zemsta najlepiej smakuje na zimno, z psychologicznego punktu widzenia, nie jest to wcale dobre rozwiązanie. Co możesz zatem zrobić? Przede wszystkim nie ulegaj złym emocjom i nie rachuj na zimno.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
TĘSKNOTA - sprawdź co o niej WIEMY!

Pamiętaj, że nie jest to wcale dobre rozwiązanie, bo przynieść może ono jedynie więcej bólu i cierpienia, a dodatkowo poczucie klęski i wstydu, jaki wywołać może nie do końca przemyślane zachowanie. Nie oznacza to wcale, że masz udawać, że nic się nie stało, a jego zdrada nic dla Ciebie nie znaczy. Jedyne, czego masz nie robić, to nie próbować mścić się i odgrywać na swoim mężu, bo może zepsuć to już do końca wasze relacje i całkowicie zlikwidować możliwość jakiegokolwiek porozumienia, czy nawet rozstania w zgodzie.

Pomyśl o sobie

zdradzil-mnie-maz

Choć być może zabrzmi to nieco dziwnie w tym kontekście, rozważ, czy rozstanie ci się … opłaca. Być może wasz związek ma jeszcze przed sobą szansę, a skok w bok Twojego męża był jednorazowym epizodem, którego on naprawdę żałuje i o którym chciałby zapomnieć. I przy okazji wynagrodzić Ci wyrządzoną krzywdę. Być może taki właśnie sposób patrzenia na wasz związek jest bardziej opłacalny dla Ciebie i Waszej rodziny.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Starodawne, zapomniane zwyczaje randkowe.

Być może uda się uratować Wasz związek, a Ty będziesz w stanie wybaczyć, zapomnieć i żyć dalej. A wasz związek paradoksalnie zyska na jakości, bo Twój mąż doceni w pełni Ciebie i Twoją wartość. Choć zabrzmi to okrutnie, zdrada może stać się początkiem odnowienia waszego związku i ponownego rozkwitu uczucia, jakie gdzieś po drodze być może nieco przygasło i które pokrył kurz związany ze stagnacją i … nudą w związku.

Nic na siłę… rozwód rozwiązaniem?

rozwod-po-zdradzie
Rozwód po zdradzie?

Pamiętaj też o żelaznej zasadzie, że nic nie powinno robić się na siłę. Jeśli uważasz, że nie jesteś w stanie zapomnieć, a tym bardziej wybaczyć, najlepiej będzie rozstać się w zgodzie. To zagwarantuje Wam w miarę przyjacielskie stosunki po rozstaniu. Czasem nie warto na siłę sklejać czegoś, czego i tak nie da się już uratować.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Gdzie poznać faceta?

Tkwienie w związku, który nie rokuje i który obojgu przynieść ma tylko rozczarowanie i frustrację nie ma sensu. Walka o męża i małżeństwo ma sens tylko pod warunkiem, że oboje chcecie walczyć o swoją miłość. W przypadku gdy Twój mąż znalazł tę drugą, z którą twierdzi że chce być i którą kocha, pogódź się z tym. Czas zweryfikuje jego wybór, a Ty uwolnisz się od toksycznego związku w którym tkwiłaś.

PODZIEL SIĘ
(1głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.