Czy istnieje jakiś złoty środek, który sprawi, że zawsze będziemy wystarczająco zmotywowani do treningu? Niestety nie, takiego uniwersalnego sposobu nie ma. Ale podpowiadamy w jaki sposób wypracować własny motywujący przewodnik, który przyda się na pewno w kryzysowych chwilach.

zloty-srodek-motywacja-do-treningu

Wszystko na papierze

Zanim zaczniesz swój pierwszy trening, wybierz się do sklepu i kup zeszyt. Od tej pory to będzie twój dziennik, dzięki któremu łatwiej dostrzeżesz jakie czynisz postępy. Zrób zdjęcie swojej sylwetki, zanotuj wymiary i wagę.

To ważne, żeby zanotować obie te rzeczy – czasami zdarza się, że mimo treningu nasza waga stoi w miejscu, co bardzo demotywuje i sprawia, że przestajemy trenować. Jeśli zauważysz, że pomimo braku spadku wagi twoje ciało zmienia się na lepsze i gubisz centymetry, nie porzucisz tak łatwo dotąd wypracowanych efektów.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Motywacja do treningu dla każdej z nas wygląda inaczej!

Takie pomiary wykonuj co pewien czas i wszystko dokładnie zapisuj. Rób też zdjęcia, dzięki nim zobaczysz jaką metamorfozę przechodzisz, a nic nie motywuje bardziej!

Zadbaj o postawę

Zadbaj o swoją postawę i nie mamy tu na myśli postawy ciała, ale nastawienie wobec treningu. Nie traktuj ćwiczeń w kategoriach zła koniecznego, ale raczej jako chwilę dla siebie. Starannie też dobieraj słownictwo kiedy wypowiadasz się o swoim treningu. Za wszelką cenę unikaj słowa „muszę”.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Pozytywny wpływ treningu na ciało

Przymus zniechęca, powoduje blokadę. Zastąp je słowem „chcę”. Taki, wydawałoby się, niewielki zabieg diametralnie zmieni nasze nastawienie wobec treningu z negatywnego na pozytywne. Pomoże ci to faktycznie polubić twój trening. Pomocne okażą się także emocje, które odczuwasz zaraz po treningu, a wśród tych nieprzyjemnych (zmęczenia, bólu mięśni) znajduje się cała gama odczuć pozytywnych – satysfakcja, radość wywołana uwolnionymi przez trening hormonami szczęścia, poczucie własnej skuteczności.

Jeśli więc w chwili wyjątkowego lenistwa, które zdarza się przecież każdemu, nie będziesz miała ochoty na codzienną dawkę ćwiczeń, przypomnij sobie ten pozytywny stan – pomoże ci się to zmotywować.

(3głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.