Ból w czasie stosunku może skutecznie zniechęcić każdą kobietę do zbliżeń z partnerem. Czasem przyczyna bólu może być rozwiązana środkami doraźnymi, szczególnie gdy jest to np. suchość pochwy wywołana wysiłkiem fizycznym, w innych przypadkach może być konieczna długotrwała terapia. Co może być przyczyną bólu w czasie stosunku i jak sobie radzić z tym problemem? O tym przeczytasz niżej.

Zdrowie intymne to podstawa

Zdrowie intymne jest bardzo ważne i może wpływać na różne sfery życia kobiety, w tym właśnie powodować dyskomfort w czasie stosunku seksualnego.

Nawracające infekcje i zakażenia mogą być przyczyną nie tylko dyskomfortu, ale i prowadzić do powstawania bólu w czasie zbliżenia, a także do poważniejszych schorzeń mogących rzutować na ogólne zdrowie kobiety.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Najskrytsze fantazje seksualne kobiet

bol-podczas-stosunku

Przy nawracających infekcjach konieczne jest odpowiednie dobranie kuracji, ale też dbanie o higienę intymną, najlepiej przy pomocy środków zawierających środki łagodzące oraz tworzące korzystne dla okolic intymnych pH, które zmniejszy ryzyko rozwoju infekcji.

Nieprawidłowa budowa narządów rodnych, choroby jajników

Ból w czasie stosunku może być wywołany również przez nieprawidłowości w budowie narządów rodnych kobiety.

Taką sytuację może sugerować ból w czasie głębokiej penetracji. Ból może być też spowodowany bliznami czy bliznowcami, które mogą powstać po przeprowadzonych zabiegach ginekologicznych.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Zaburzenia erekcji - [JEDYNY] sposób który mu pomógł!

W takich przypadkach często konieczne są konsultacje ginekologiczne lub zabiegi chirurgii i medycyny estetycznej, które pozwalają na usunięcie blizn czy poprawienie anatomii, co podniesie również komfort życia intymnego.

Co zrobić, kiedy problem tkwi w głowie?

Czasem zdarza się, że ból związany ze stosunkiem seksualnym wiąże się ściśle z wcześniejszymi przeżyciami kobiety.

O przyczynach, które mogą wpłynąć niekorzystnie na psychikę kobiety i powodować ból w czasie stosunku można przeczytać więcej na stronie hydrovag.pl, gdzie opisana jest między innymi pochwica.

Jeżeli problem bólu wiąże się z psychiką, często potrzebne są długotrwałe terapie prowadzone równolegle u ginekologa, seksuologa oraz specjalisty z zakresu psychologii.

0 Udostępnień
(2głosów, średnia: 4,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.