Jagody acai słyną z tego, że są owocami, jakie posiadają największą ilość znanych przeciwutleniaczy. Choć pochodzą z dżungli Amazońskiej, zyskały popularność na całym świecie.

Jagoda acai odchudzi i wygładzi

Jagody z krzewu acai są znane ze swoich właściwości antynowotworowych oraz opóźniających starzenie się. Osobom, które chcą schudnąć polecane są jako suplement diety, hamujący apetyt.

Rzeczywiście w owocach tych odnaleźć można rekordową ilość naturalnego błonnika pokarmowego, bo aż ponad 16 gramów na 100 gramów owoców.

Ponadto acai mają niski indeks glikemiczny, dzięki czemu głód pojawia się później. Jednak zawierają jednocześnie dość dużą ilość kalorii, przez co nie są skuteczne na dłużą metę, a jedynie jako środek pomocniczy.

Inną sprawą jest fakt, że trudno jest zdobyć świeże owoce acai, najczęściej występują pod postacią soku, suszu lub tabletek z przetworzonych jagód.

Zawierają bogactwo witamin i mikroelementów, między innymi witaminy A, C, E oraz kompleks witamin z grupy B. Oprócz tego znajdziemy tu takie mikroelementy jak wapń, potas, białko, pożyteczne kwasy tłuszczowe, białko. Owoce acai są wykorzystywane do leczenia problemów żołądkowych, biegunek, bólów brzucha.

Jagody Acai a inne jagody

Oprócz tego, że acai zawierają rekordową ilość znanych przeciwutleniaczy to… nie wyróżniają się wcale niczym specjalnym, biorąc pod uwagę inne jagody oraz borówki, także te rosnące w Polsce.

Okazuje się, że bardzo podobne właściwości do owoców acai ma zwykła aronia, która zawiera tylko nieco mniej przeciwutleniaczy, właściwie niczym nie ustępując acai.

acaiJagody i borówki są również stosowane jako lekarstwo na problemy żołądkowe, także wyrównują stężenie cukru we krwi i zawierają sporą ilość błonnika, do tego zawierają cały zestaw witamin i mikroelementów, w tym białko.

Choć owoce acai są jak najbardziej wskazane od czasu do czasu, to warto wiedzieć, że nie trzeba wydawać na nie całej pensji (są rekordowo drogie), aby zachować zdrowie i zauważyć efekty odchudzania.

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl