Trenowanie to jedno, skuteczne trenowanie to już coś innego. Wielu trenuje byle jak, bo taka jest moda. Ale nie tędy droga! Warto znać proste przykazania, jakie uskutecznią trening.

Bacz na stopy

Osoby które zaczynają ćwiczyć na początku popełniają masę błędów. Jeśli wejdą one w nawyk, może być kiepsko, bo będzie trudno się odzwyczaić. Zła postawa, niewłaściwe wykonywanie ćwiczeń kończy się w najlepszym przypadku tym, że nie ma żadnych efektów, w najgorszym przykrą kontuzją.

trenowanie

Dlatego bardzo istotne jest prawidłowe wyważenie. Aby to osiągnąć trzeba uważnie obserwować swoje stopy. One w większości treningów odgrywają najważniejszą rolę i ponoszą największe konsekwencje wszystkich działań. Kluczem do sukcesu jest ustawienie stóp oraz kolan w tej samej linii. Nie musi to być idealnie prosta linia, lecz mniej więcej taka.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Dieta kopenhaska - WARTO głodować 13 DNI? [SPRAWDŹ]

W przeciwnym razie cała postawa ciała, również biodra i kręgosłup są wykrzywione, a w takiej sytuacji większość ćwiczeń jest nieefektywna. Niestety początkujący osób nie wiedzą jaką mają postawę i dlatego nie ma nawet świadomości tego, że jest ona nieprawidłowa. Dlatego powinni rozważyć ćwiczenia pod okiem wykwalifikowanego trenera, lub przynajmniej ćwiczyć w sali, gdzie są lustra, by mogli sami siebie korygować.

Tempo treningu

Tempo treningu jest bardzo istotne. Nie tylko decyduje o tym, czy sam trening będzie udany, ale również powinien odpowiadać temperamentowi osoby, która ćwiczy. Zróżnicowanie tempa treningu pozwala na zmianę dynamiki i jednocześnie sprawia, że ludzie mniej nudzą się tym, co akurat robią. Raz szybsze, raz wolniejsze tempo jest jednocześnie wskazane dla uzyskania większych efektów.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Co można ćwiczyć na basenie?

Dowiedziono, że taki trening jest najskuteczniejszy w spalaniu tkanki tłuszczowej oraz rzeźbieniu mięśni. W ten sposób można również ćwiczyć dłużej, ponieważ starczy sił na więcej niż ćwicząc tylko bardzo intensywnie. Jedno ćwiczenie wykonywane znacznie szybciej pozwala lepiej je zapamiętać i sprawniej wykonywać, przy prawidłowej postawie. Dzięki temu wyrabiamy sobie pozytywne nawyki.

0 Udostępnień
(3głosów, średnia: 4,67 z 5)
Loading...
Alicja P.
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl