Tak często zapominamy o tym, co najważniejsze w życiu i zamiast skoncentrować się na   szczęściu, rodzinie, i znajomych, gonimy za pieniądzem i rozwojem naszej kariery. Jednak kiedy w życiu przyjdzie nam się zmierzyć z sytuacją kryzysową, ponownie odkrywamy te kluczowe wartości i powracamy do rzeczy, które dają nam poczucie szczęścia i spełnienia.

Nie trzeba jednak czekać na jakieś dramatyczne wydarzenie, żeby zacząć żyć pełnią życia. Oczywiście, zarobki i praca są bardzo ważne, ale nawet przy napiętym grafiku należy znaleźć parę chwil na to, co kochasz. Lepsza organizacja codziennego życia da ci również więcej czasu, który możesz poświęcić na relaks.

jak-znalezc-czas-na-to-co-kochasz

Może to oznaczać kilka minut pod koniec dnia kiedy zagrasz w Online Bingo lub napełnisz wannę gorącą wodą, żeby odbyć relaksującą kąpiel, o której marzyłaś przez ostatnie kilka dni.

Jak więc znaleźć więcej czasu, kiedy wydaje ci się, że nie masz nawet kilku minut na przygotowanie smacznego dania lub obejrzenie ulubionego serialu?

Zrób dzienną listę zadań i koncentruj się wyłącznie na priorytetach

Być może, tak jak wiele osób, masz nawyk otwierania skrzynki mailowej oraz sprawdzania wszelkiego rodzaju wiadomości zaraz po przebudzeniu. Coś takiego może nie tylko podwyższyć poziom stresu, ale również sprawić, że zamiast koncentrować się na najważniejszych dla ciebie zadaniach, ulegasz presji i zaczynasz odpowiadać na zapytania innych.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Lepienie aniołka z masy solnej

Aby tego uniknąć, wyłącz telefon kiedy kładziesz się spać i nie włączaj go przynajmniej przez pierwszą godzinę po przebudzeniu. Da ci to więcej czasu, aby pomyśleć i zaplanować, co tak naprawdę chcesz osiągnąć nie tylko w ciągu jednego dnia, ale również w dłuższej perspektywie.

Stwórz listę zadań i wyznacz na niej jedynie trzy lub cztery rzeczy, które naprawdę zrobią różnicę i dadzą ci poczucie spełnienia. Następnie zajmij się tymi zadaniami, zanim zaczniesz odpowiadać na lawinę maili lub innych mniej ważnych wiadomości.

Wyznacz granice między czasem na pracę a czasem na relaks

W dzisiejszym świecie wielu z nas pracuje przy komputerze. Oprócz tego, w kieszeni mamy telefon z wszystkimi apkami biurowymi, które wciąż podsyłają nam notyfikacje. Mało tego, w niektórych miejscach pracy, szefowie oczekują, że jeśli wyślą ci maila o 20:00 (długo po zakończeniu normalnych godzin pracy), to odpowiesz na niego w ciągu kilku minut.

Takim praktykom należy powiedzieć nie, a zamiast tego, warto wyznaczyć granicę między czasem na pracę i czasem na relaks. Zdecyduj, że od konkretnej godziny nie będziesz już sprawdzać wiadomości związanych z pracą.

Do tego wyłącz notyfikacje, które tylko rozpraszają twoją uwagę lub przełącz telefon na tryb samolotowy. Zobaczysz, że nagle znajdziesz o wiele więcej czasu na to, co tak naprawdę lubisz robić.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Sukienki na jesienną porę - zobacz co wybrać na jesienne dni!

Czy jesteś w stanie delegować niektóre z czasochłonnych zadań?

Zapewne większość z nas nie znajduje się w tak dogodnej sytuacji finansowej, by móc pozwolić sobie na oddelegowanie karkołomnych zadań. Jednakże, inwestując zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie, warto zastanowić się, czy nie wydać tej kwoty na różnego rodzaju użyteczne usługi, które pomogą zaoszczędzić masę czasu.

Być może przydałaby ci się personalna asystentka, lub osoba, która umyje za ciebie okna, posprząta lub wyprasuje koszule? Zrób listę zadań, które w tani sposób możesz oddelegować i zobaczysz, że koszt będzie niewielki w porównaniu z korzyściami, które otrzymasz w zamian.

Zaplanuj czas na relaks i zaznacz nadchodzące wakacje w kalendarzu

Kiedy wprowadzisz w życie powyższe pomysły, nagle okaże się, że masz zdecydowanie więcej czasu na relaks i podróże. Takie rzeczy łatwo jest jednak odkładać w nieskończoność, wspomagając się typowymi wymówkami, takimi jak: „teraz pracuję nad tym ważnym projektem” lub „musimy oszczędzać pieniądze”.

Zauważ jednak, że życie mija szybko, a czasu nie da się odzyskać. Wyznacz więc konkretną datę, kup bilety, zarezerwuj hotel i zobaczysz, że samo czekanie na podróż lub relaks w spa poprawi ci humor nawet na kilka tygodni przed tym wydarzeniem.

0 Udostępnień
(1głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.