Trwa właśnie największa w Polsce rowerowa rywalizacja miast, każde duże i małe miasteczko ma szanse na tytuł: najbardziej rowerowego miasta w Polsce! W rywalizacji bierze udział ponad 800 miast, co przekłada się na kilkadziesiąt tysięcy osób! Warto podkreślić, że zaledwie 2 miesiące rywalizacji, przyniosły efekt ponad 9 milionów przejechanych kilometrów! W zwycięskich miastach odbędą się ciekawe wydarzenia technologiczne – Allegro Tech Days!

Akcja „Kręć kilometry po technologię” trwa od początku maja. Akcję organizuje Fundacja Allegro All For planet. Celem akcji jest promocja aktywnego stylu życia i jazdy na rowerze.

Czy małe miasteczko też może wygrać?

bike 3

Oczywiście, że tak! Siła tkwi w lokalnej społeczności, dla przykładu warto podać przykład z ostatniego roku, gdzie w pierwszej trójce oprócz Poznania i Warszawy, znalazły się Pabianice które „przejechały” aż 306 tys. km – mówi Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Najlepiej założyć grupę lub dołączyć do już istniejącej i wspólnie spędzić czas w przemierzaniu kilometrów. Wg. mnie jest to idealna okazja aby poznać nowych ludzi ze swojego miasta. Oprócz rywalizacji między miastami, na pewno znajdzie się czas na dobrą wspólną zabawę… aby nieco rozładować stres, którego być może doświadczasz w życiu codziennym!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Upławy - co ich kolor mówi o Tobie? SPRAWDŹ!

Przeglądając ranking, widać, że właśnie teraz rywalizuje ze sobą ponad 800 miast i z każdym dniem dołączają się kolejne.

Na dowód tego, że każde, nawet małe miasteczko ma szansę na zwycięstwo, jest fakt, że w pierwszej pięćdziesiątce miast które przejechały najwięcej kilometrów, znajduje się Brodnica (około 30.000 mieszkańców) która wyprzedza Szczecin! oraz Bojanowo (około 10.000 mieszkańców) które dogania Katowice!

bike 1

W naszej kampanii mały może znaczyć tyle samo, co duży – podsumowuje Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Technologia na wyciągnięcie ręki

Jak wspomniałam na początku artykułu, nagrodą dla miast które zwyciężą, będzie zaszczyt goszczenia w swoim mieście, technologicznego wydarzenia Allegro Tech Days, które ma na celu edukację młodszych i starszych mieszkańców miasta, jak korzystać z nowoczesnej technologii, która jest coraz bliżej każdego z nas.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Instrukcja mycia rąk

Będą pokazy robotów, nowinki technologiczne, możliwość nauki programowania oraz wiele, wiele innych atrakcji – jest zatem o co walczyć! Wydarzenie Fundacji Allegro All For Planet zagości w 5 najlepszych miastach które „wykręcą” najwięcej kilometrów!

 To nie wszystko:

– W trakcie dwóch letnich Allegro Tech Days w Poznaniu i Warszawie oraz wspomnianych pięciu, które będą nagrodami w trwającej do końca września kampanii, zorganizujemy 24-godzinne hackathony. Przed nami więc wiele godzin programowania, w czasie których powstawać będzie portal dla samorządów i lokalnych społeczności.

Wspólnie stworzymy narzędzie, które poprawi życie rowerzystów w Polsce, zwróci uwagę na ich problemy i wskaże rozwiązania. Hackathony to też szansa dla młodych programistów na pokazanie swoich umiejętności i wygranie cennych nagród – mówi Marcin Mazurek, dyrektor Infrastruktury i Operacji IT w Allegro.

Na rower!

app 2

Rowerowa rywalizacja o nagrody indywidualne i nagrody dla miast trwa do końca września. Wystarczy zarejestrować się na http://kreckilometry.pl/ i w czasie jazdy korzystać ze swojej ulubionej aplikacji mobilnej.

0 Udostępnień
(2głosów, średnia: 4,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.