Pies nazywany najlepszym przyjacielem człowieka stanowi istotny element w życiu każdego człowieka przepadającego za zwierzętami. Każda osoba posiadająca psa domowego troszczy się o jego zdrowie i piękny wygląd w najróżniejszy sposób. Pamiętamy o regularnych szczepieniach, kąpielach, a przede wszystkim o prawidłowym karmieniu go. Warto wiedzieć czym karmić psa aby przyczynić się do prawidłowego rozwoju naszego pupila i zadbać o jego zdrowie.

wady-i-zalety-karm-gotowanych

Sucha karma

Spis treści

Jest najwygodniejszym produktem w przypadku karmienia naszego pupila. Taki produkt posiada jednak swoje wady i zalety. Istnieją produkty, które zawierają niezbędne substancje odżywcze, wspierające prawidłowy rozwój naszego pupila oraz takie, które możemy stosować w przypadku występowania różnych chorób. Jednak warto pamiętać, że wiele suchych pokarmów zawiera wiele substancji chemicznych i konserwantów. Minusem w przypadku żywienia psa suchą karmą może być również jego niechęć do jedzenia.

UWAŻAJ! Niektórzy producenci suchych karm umieszczają na opakowaniu informację, że produkt wykonany jest z różnych części zwierzęcych np. z części kurczaka. Pamiętaj, że wykorzystują oni często do produkcji pazury lub pióra, które również zaliczają się do części zwierzęcia.

Karma mokra

W przypadku pożywienia dla naszego pupila jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż produkt suchy. Gotowa karma w puszkach charakteryzuje się na pewno lepszym smakiem i większą chęcią spożywania jej przez naszego zwierzaka. Minusem mokrego pokarmu może być nieprzyjemny zapach z pyska naszego pieska oraz brak możliwości usuwania kamienia nazębnego. Warto pamiętać o kupowaniu raz na jakiś czas kostek, ciasteczek i innych przysmaków, które skutecznie pozwolą naszemu pieskowi usunąć osadzający się kamień na zębach.

Zwracaj uwagę na skład kupowanej przez Ciebie karmy. Często zdarza się, że zawarcie wody czy galaretki jest większe niż zawartość mięsa.

0 Udostępnień
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! e-mail: emka@op.pl